Minecraft 2D dostępny w Minecraft

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 25 Czerwiec 2019
  • Komentuj 3

Minecraft wrócił do łask i nie jest to żart. Bartek recenzował niedawno na łamach Ja, Rocka książkę w uniwersum Minecraft. Film Minecraft Movie znowu został przesunięty i pojawi się najwcześniej w 2020 roku. Do tego Mojang kasuje powiązania w Minecraft, łączące grę z jej oryginalnym twórcom. A do tego wszystkiego, niedawno świętowaliśmy 10-tą rocznicę tego tytułu, ale bez Notcha. W krótkim czasie sporo informacji na temat jednej produkcji, prawda? To teraz zapomnijcie pasy, bowiem uruchomiono Minecraft w Minecraft.

To już 10 lat z wokselowym Minecraft.

Minecrafty 2D jest dostępny w Minecraft

Ludzka kreatywność nie zna granic, co zresztą regularnie udowadniają gracze Minecraft. YouTuber SethBling, specjalizujący się w grze studia Mojang, dokonał czegoś „przełomowego” – uruchomił Minecraft w Minecraft. Dokładnie mówiąc, przygotował grywalną wersję 2D tego tytułu, którą uruchomicie z poziomu oryginalnej produkcji.

Oczywiście, Minecraft 2D jest mocno ograniczony i można w niego bawić się poprzez skrzynię w Minecraft, ale nikt nie zaprzeczy, że jest to spory wyczyn. Zwłaszcza, że Minecraft 2D wyposażony został w crafting, możliwość skakania oraz płynącą wodę. Poruszać możemy się w lewo i prawo oraz niszczyć (stawiać również) bloczki na swojej drodze. SethBling wprowadził nawet oddzielny ekwipunek (ekwipunek w ekwipunku!), w którym możemy przechowywać przedmioty i tworzyć nowe narzędzia.

Minecraft ma nieskończone możliwości

Twórca Minecraft 2D poinformował, że oryginalny Minecraft ma niemal nieskończone możliwości. To doskonałe narzędzie do zabawy oraz pokazania swojej kreatywności. Zdaje sobie przy tym sprawę, że jego projekt jest mocno ograniczony, ale raczej nikt nie zakładał, aby robić grę w grze. Jemu jednak udało się dokonać czegoś więcej – oryginalny świat Minecraft generowany jest w skrzyni.

W efekcie jeśli niszczymy coś w Minecraft 2D, te same bloczki kasowane są ze świata Minecraft. Całość wygląda niesamowicie, a sam twórca obiecał, że postara się pomysł rozwijać w ramach jego skromnych możliwości. Z czasem powinny pojawić się moby oraz kolejne receptury. Trzymamy zatem kciuki, aby jego dzieło rozwijało się dalej!

Minecraft 2D w Minecraft ściągnięcie w tym miejscu.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze