10 lat z Minecraft – impreza bez twórcy gry

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 30 Kwiecień 2019
  • Komentuj 1

Jakiś czas temu pisałem Wam o usuwaniu wspominek o Notchu w Minecraft. Rzecz nietypowa, ale zdarzała się już w historii gier komputerowych. Pamiętacie Metal Gear Solid V? No to produkcja Mojang pod skrzydłami Microsoftu poszła właśnie w tę stronę. I to nie tak, że sam Minecraft na tym cierpi. Niedawno tytuł otrzymał ogromną aktualizację, która poza wieloma nowościami wprowadziła np. pandy!

Nie zmienia to jednak faktu, że takie traktowanie głównego twórcy gry – ba, jej ojca! – jest czymś nieprzyjemnym. To jednak nie koniec. Minecraft obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny i Microsoft z Mojang organizują z tej okazji specjalną imprezę. Niestety, Markus "Notch" Persson nie otrzymał na nią zaproszenia.

Wszystko z powodu kontrowersji dookoła Notcha, który ostatnimi czasy aktywnie wypowiada się w social mediach. Microsoft zadeklarował, że opinie twórcy Minecrafta nie odzwierciedlają tego, co uważają pracownicy firmy, jak i studia Mojang. Deweloperzy odcinają się od Markusa "Notch" Perssona i nie chcą być kojarzeni z jego osobą.

Minecraft sprzedany został pięć lat temu. Od tego czasu "Notch" nie pracował przy nim, a Mojang wzbogaciło się o ogromną ilość pracowników. Nie można zatem powiedzieć dzisiaj, że ta szalenie popularna produkcja to dziecko tylko jednej osoby. Nie zmienia to jednak faktu, że nieobecność oryginalnego twórcy na dziesiątych urodzinach to coś zwyczajnie nieprzyjemnego.

Pozostaje mieć zatem nadzieję, że sama impreza, która odbędzie się 17 maja, okaże się sukcesem.

[Źródło: Variety, PC Gamer, MMOGames]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze