Minecraft kasuje nawiązania do Notcha

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 29 Marzec 2019
  • Komentuj 0

Ach, Minecraft. Jedna z bardziej znienawidzonych i ukochanych produkcji, która do tej pory budzi emocje. Zresztą, wystarczy uruchomić YouTube, a prędzej czy później traficie na gameplay z tejże gry. Nie gwarantuję, że nie zmodowany, bowiem zabawa z Minecraftem przypomina Skyrima – wpakowuje się do niego jak najwięcej modyfikacji i sprawdza, czy całość da rade wystartować.

Od dawna już Minecraft przestał należeć do ”niezależnych deweloperów”, a jego twórca, Notch, pożegnał się z dziełem. W końcu całość została kupiona przez Microsoft, który aktualnie jest oficjalnym właścicielem gry. Jeśli zatem wychodzą jakieś aktualizacje, to nadal od ekipy Mojang, ale już bez samego Notcha, który ”nie maczał palców w grze” od chwili sprzedaży studia.

Nie zmienia to jednak faktu, że twórcą gry jest i będzie Markus "Notch" Persson. Niestety, ostatnia aktualizacja w Minecraft usuwa ”ostatnie” nawiązania do niego. Mowa tutaj o tekstach "Made by Notch!" oraz "The Work of Notch!", które mogły pojawić się na splash screenie.

W zasadzie nie ma się o co obruszać. Notch sprzedał Mojang Microsoftowi za 2,5 miliarda dolarów w 2014 roku, więc firma ma prawo robić z grą, co tylko się jej żywnie podoba. Niemniej troszkę szkoda, że takie nawiązania są usuwane. Z drugiej strony trudno się dziwić. W social media Markus "Notch" Persson stał się nader kontrowersyjną osobą, którą ciężko teraz łączyć z produkcją typu ”family friendly”, jaką niewątpliwie stała się jego gra.

Chociaż tyle, że jego nazwisko nadal dostępne jest w creditsach Minecrafta!

[Źródło: PC Gamer, Twitter, MMOGames]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze