Wrocław zaprasza na Game Music Festival!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 26 Czerwiec 2019
  • Komentuj 2

Rok temu Game Music Festival we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki było prawdziwą muzyczną ucztą i wspaniałym doznaniem. Z radością uczestniczyliśmy w czterech koncertach, którę poświęcone były między innymi: Warcraftowi, Grim Fandango, Ori and The Blind Forest oraz serii kultowych strategii Heroes of Might and Magic. W październiku organizatorzy koncertu powrócą z kolejnymi trzema koncertami Game Music Festival, które tym razem zabiorą nas w inne magiczne miejsca!

Game Music Festival październik Wrocłąw Narodowe Forum Muzyki


Game Music Festival vol.2 we Wrocławiu odbędzie się 18 i 19 października 2019!

Organizatorem wydarzenia ponownie jest portal Gamemusic, który w tym roku szykuje dla nas jedynie 3 koncerty, za to jakie! Trzy symfonie od wielkich kompozytorów, którzy pojawią się jako goście specjalni, zagrane zostaną przez kilkuset muzyków i chórzystów z różnych orkiestr.


Subtelne The Symphony of the Desert pozwoli zanurzyć nam się w soundtracki z Abzu i Journey, a całe brzmienie wzmocnią bojowe, północne utwory ze ścieżki dźwiękowej The Banner Saga.

Autor ścieżki dźwiękowej: Austin Wintory

Kiedy i gdzie: 18 października - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław


The Symphony of the Colossus to monumentalna podróż po grach Fumito Uedy. W tym również The Last Guardian z PS4 z muzyką Takeshiego Furukawy, które otrzymało nagrodę Brytyjskiej Akademii Gier Video za najlepsze wykorzystanie dźwięku. Ten koncert będzie pełen baśniowej podniosłości i emocjonalnych doznań. Podczas tego koncertu usłyszymy również utwory z ICO oraz Shadow of the Colossus.

Autorzy ścieżek dźwiękowych: Michiru Oshima, Kow Otani oraz Takeshi Furukawa
Kiedy i gdzie: 19 października - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław


Dynamiczne i bardziej współczesne brzmienie pełne niepokoju i tajemniczych bohaterów to znak rozpoznawczy Jaspera Kyda, legendy soundtracków z gier Hitman, Assassin's Creed, a także Borderlands czy Darksiders. Muzykę z obu tych serii usłyszeć będzie można podczas finałowego koncertu The Symphony of the Shadows.

Autor ścieżki dźwiękowej: Jesper Kyd
Kiedy i gdzie: 19 października - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

Jasper Kyd zaprasza na Game Music Festival 2019!


Bilety na pojedyncze koncerty i karnety na cały Game Music Festival 2019 znajdziecie tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze