Cuphead zmierza na Netfliksa!

  • Autor: Bartek Witoszka
  • Opublikowano: 10 Lipiec 2019
  • Komentuj 0

O Cuphead, debiutanckiej produkcji studia MDHR, która ukazała się we wrześniu 2017 roku było głośno na długo przed premierą. Gra pokazywana była na kolejnych targach E3, a wszyscy zachwycali się ręcznie rysowanymi poziomami czy rodzajem zastosowanych filtrów, które w jawny sposób nawiązywały do kreskówek z lat 30. autorstwa studia Fleischer. Teraz ta ponadczasowa grafika, jak i tytułowy, “filiżanko-głowy” bohater dostaną swój własny serial na Netfliksie.

The Cuphead Show, czyli kolejny serial na podstawie gry od Netfliksa

O samym serialu jeszcze niewiele wiadomo, ale według wstępnych informacji, akcja animacji ma rozgrywać się na tej samej wyspie, co gra. Nie będzie to jednak tylko przepisana historia, którą znamy z pierwowzoru o podtytule Don’t Deal With the Devil, a oddzielna opowieść, opowiadająca o przygodach Cupheada i jego niebieskiego brata Mugmana.

Animacja ma skupiać się właśnie na tych dwóch postaciach i mieć charakter komediowy, choć, podobnie jak sama gra, będzie miała w sobie ten element psychodeli. W oryginalnym Cupheadzie, specyficzny projekt bossów i te ich wiecznie szerokie uśmiechy były lekko niepokojące, co ciekawie kontrastowało z przyjemną, jazzową muzyką, jak i oprawą graficzną. Zdaniem Chada i Jareda Moldenhauerów, twórców gry, którzy przy projekcie pełnią rolę producentów, The Cuphead Show skierowany będzie do wszystkich - zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

Na pewno tego samego nie można było powiedzieć o samej grze, która przez wysoki poziom trudności wywołała niemałą burzę w Internecie, podobnej do tej z Sekiro: Shadow Die Twice, o czym pisała dla Was Patryk tutaj. W przypadku Cupheada, twórcom ze studia MDHR, informacje o tym czym tak naprawdę będzie ich gra - ultra trudną, ale przez to niezwykle satysfakcjonującą strzelanką 2D z elementami platformowymi - udało się ukryć do samej premiery. Ciekawe czy autorzy serialu też szykują dla nas jakąś niespodziankę?

Właśnie, zapomniałbym o najważniejszym, za produkcję odpowiada dział Netfliksa zajmujący się animacjami, mający na swoim koncie między innymi ciepło przyjętą Castlevanię, której recenzję pierwszego sezonu autorstwa niezastąpionych Asi i Kamili przeczytacie tutaj. Rolę głównego producenta pełnił będzie Dave Wasson, czyli reżyser shortów o Myszce Miki, które utrzymane były w podobnej stylistyce. Podobnie jak w grze, wszystkie grafiki i plansze będę rysowane ręcznie, ale nie przez kanadyjskich deweloperów, a grafików i animatorów ze studia Netfliksa

Netfliksowy Cuphead to nie jedyne nad czym pracują bracia Moldenhauer, czyli DLC zatytułowane The Delicious Last Course

Skoro już jesteśmy przy Cupheadzie, warto wspomnieć też o DLC, The Delicious Last Course, które swoją premierę będzie miało dopiero w 2020 roku. Pierwsze wzmianki o rozszerzeniu pojawiły się już rok temu, ale ze względu na przedłużający się okres produkcyjny, jego premierę musiano przenieść na inny okres. Nie jest to nic nowego, bo oryginał również był wielokrotnie przekładany, co poskutkowało naprawdę dobrą i dopracowaną pod każdym względem grą.

Rozszerzenie zaoferuje całkiem sporo nowości, ale jego najważniejszą częścią wydaje się być Ms. Chalice, czyli zupełnie nowa, grywalna postać, która w odróżnieniu od dwóch pozostałych bohaterów, posiadać ma podwójny skok. Dodatkowo będzie nią można też przejść podstawową wersję gry, co dla weteranów tytułu oznaczać będzie nowe wyzwanie. Poza nową bohaterkę rozszerzenie zaoferuje nowe poziomy, więcej broni i umiejętności, które urozmaicą rozgrywkę w tym barwnym, dwuwymiarowym świecie.  

Nieznana jest jeszcze dokładna data wydania rozszerzenia ani jego cena. Wiadomo tylko, że ukaże się równocześnie na platformach, na których była wydana podstawka - PC, Switch i Xbox One.

Źródła: http://kingfeatures.com/2019/07/king-features-and-netflix-announce-all-new-animated-series-the-cuphead-show-based-on-global-video-game-phenomenon/

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze