Co w sieciówkach piszczy #13

 • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
 • Opublikowano: 08 Styczeń 2018
 • Komentuj 2

Pora na pierwsze w nowym roku, podsumowanie tygodnia. O dziwo początek roku przywitaliśmy z niezłym przytupem. Działo się i to nawet całkiem pozytywnie. W światku growym obyło się bez większych dramatów, za to Youtube to zupełnie inna sprawa.

Właśnie, mam nadzieję, że i Wy rozpoczęliście rok 2018 z uśmiechami na twarzach oraz motywacją do dalszego działania. Kończąc już to mamrotanie, przechodzę do konkretów.

 1. Microsoft usuwa reklamę PUBG

 2. PUBG winny porażki LawBreakers

 3. Paladins też dostanie Battle Royale

 4. Tibia skończyła 21 lat

 5. MU Legend i wojny gildyjne

 6. Monster Hunter: World na PC-tach jesienią

 7. Nowe, smocze DLC do The Elder Scrolls Online

 8. Smite doda słowiańskie bóstwa

 9. Pikselowy MMORPG tworzony przez jedną osobę


1. Microsoft usuwa reklamę PUBG, bo była podobna do pracy fana

Podobna to mało powiedziane, ale kto by tam się wdawał w szczegóły. Fakt pozostaje faktem. Firma skasowała reklamę promującą hit ze Steama na Xbox One. Wszystko dlatego, że fani zrobili sporo szumu dookoła całej sprawy. Zresztą, nie ma się czemu dziwić, bowiem pomysł rzeczywiście wyglądał jak co najmniej pożyczony od fanowskiej pracy. Dowód znajdziecie tutaj.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #13\2C9_fe0EbLulqLohfZI9fyj703IPML_OuXpxSQwN_3Y.png


2. Nexon uważa, że klapa LawBreakers to wina PUBG

Nie żartuję, tak znany wydawca obwinia przedstawiciela Battle Royale za porażkę gry z gatunku hero shooter. W ogóle za brak zainteresowania LawBreakers nie odpowiada fakt, że gra wyszła po Overwatch oraz Paladins. Zresztą, na łamach Ja, Rocka temat był już poruszany.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #13\lawbreakers.jpg


3. Paladins też otrzyma Battle Royale

W końcu skoro oba tematy zostały wspomniane, to warto przejść do największej niespodzianki tego tygodnia. Darmowy hero shooter od Hi-Rez Studio otrzyma tryb Battle Royale już w okolicach marca. O Paladins: Battlegrounds poczytacie również u nas.


4. Tibia świętuje 21. urodziny

Wbrew pozorom jest to ważne wydarzenie, a przynajmniej dla Polski. Wszak to u nas jest to nadal niezwykle popularne MMORPG i nasi rodzimi gracze są w czołówce najlepszych tibijczyków. 7 stycznia, ale 21 lat temu, zadebiutowała pierwsza, publiczna wersja Tibii. I co, po takim czasie nic się nie postarzała, prawda?:)

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #13\tibia.jpg


5. Mu Legend wprowadzi Wojnę Frakcji

Już jutro do gry wjedzie aktualizacja z wojnami gildyjnymi. Będzie można przejmować tereny i otrzymywać dzięki temu dostęp do specjalnego surowca. Za jego pośrednictwem wzmocnimy swój oręż. Z tego powodu rywalizacja pomiędzy klanami będzie jeszcze intensywniejsza. W końcu każdy będzie chciał mieć swój kawałek podłogi.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #13\mlzcover.jpg


6. Monster Hunter: World na PC-tach pojawi się jesienią

Capcom poinformowało, że gra zadebiutuje na blaszakach jesienią. Oznacza to, że pociachamy potwory we wrześniu. Ewentualnie w grudniu lub pomiędzy tymi miesiącami. Dla przypomnienia dodam, że konsolowa wersja gry zadebiutuje 26 stycznia. Przyjdzie nam zatem długo poczekać na PC-towe wydanie. Pozostaje mieć nadzieję, że okaże się czymś więcej, niż tylko marnym portem.


7. Nowe DLC do The Elder Scrolls Online wiosną

Dragon Bones będzie płatnym rozszerzeniem i zaoferuje dwa, nowe dungeony. O wiele ciekawiej zapowiada się jednak darmowa aktualizacja Update 17, która pojawi się wraz z DLC. Otrzymamy wtedy bardziej rozbudowany samouczek, który nagrodzi gracza za postępy, oraz Outfit System. Cóż to takiego? Customizacja sprzętu w The Elder Scrolls Online, dzięki której zmienimy wygląd naszych fatałaszków na dowolnie wybrany.

C:\Users\Patryk\Desktop\Co w sieciówkach piszczy #13\d5999597a2e18ca0b5702fc18a71df5e.jpg


8. Smite wprowadza Cerberusa oraz panteon słowiański.

Trzygłowy piesek jako postać w boskiej grze MOBA? Hi-Rez nie przestaje zadziwiać. Cerberus ma być jedną z najbardziej dopracowanych postaci w grze. Dodatkowo deweloperzy zdradzili, że już niedługo do Smite zawitają bóstwa słowiańskie oraz voodoo. Nie, Geralt z Rivii jeszcze nie jest uznawany (przynajmniej oficjalnie) za bożka ☺.


9. Arcane Waters tworzone jest przez jedną osobę

Imam nadzieję, że otrzyma ona wsparcie, bowiem cały projekt zapowiada się wyśmienicie. Pixel artowy MMORPG? Biorę w ciemno! O grze za wiele nie wiemy. Prócz eksploracji lądów, przyjdzie nam przebyć niezmierzony ocean. Jeżeli chcecie zapisać się do bety gry to zapraszam tutaj.


Tym razem tak skromnie. Ja wiem wiem, zawiodłem Was. Mam nadzieję, że następnym razem dostarczę Wam więcej smakowitych kęsków. No i mniej informacji na temat Battle Royale. Chociaż obawiam się, że rok 2018 również będzie czasem rozkwitu tego gatunku…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze