9-letni chłopiec zastrzelił siostrę...

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 19 Marzec 2018
  • Komentuj 10

Po raz kolejny dotarły i do odległej Europy szokująće wieści z dalekiego zachodu. Kolejny młody człowiek sięgnął po broń, strzelająć do swojej starszej siostry. I znowu padają oskarżenia w kierunku gier. Wszystko to zaczyna przybierać lekką formę absurdu, tym bardziej, że sama policja rozkłada już ręce. No bo jak ukarać 9-latka, który zastrzelił swoją 13-letnią siostrę?

W sobotę w szpitalu dziecięcym Le Bonheur's w stanie Missisipi pojawiła się Dijonae White. Koroner Alan Gurley potwierdził, że zgon nastąpił wczoraj o 18:45 w wyniku uszkodzenia mózgu przez postrzał z broni palnej. Do postrzelenia doszło w ich domu w sobotę, kiedy dzieciaki kłóciły się o... pada. Matka dzieci siedziała w pokoju obok, karmiąc pozostałe rodzeństwo. A gdzie była broń? W rękach 9-letniego chłopca. 

W normalnym świecie rodzeństwu grozi się sprzedaniem, a nie zastrzeleniem.

Nie wiadomo, jakim cudem młody miast dostęp do broni, wnioski nasuwają się jednak same. Albo jest cholernie sprytnym, małym graczem z mordem w oczach, kradnącym ojcu zabawki z sejfu, albo po raz kolejny mamy dowód na zaniedbanie rodziców. I to już przestaje być spór między zwolennikami i przeciwnikami posiadania broni. To już jest rażące niedbalstwo i tacy ludzie zagrażają nie tylko swojej rodzinie, ale również innym.

O temacie znowu będzie głośno, bo dopiero co w Białym Domu na wizytacji u Donalda Trumpa pojawili się przedstawiciele ESA, którzy starali się ratować wizerunek gier komputerowych. Pojawił się również film, który pokazywał w grach wszystko co najgorsze. Tak walczą sobie obie strony, kiedy raz w miesiącu dziecko sięga po broń i strzela do rówieśników... Ale jak widać, starszym też się zdarza, o czym pisał Adam. To trzeci tego typu tekst na naszej stronie w tym miesiącu, czy to powinno skłonić ludzi do refleksji? 

Sheryf Cecil Cantrell załamuje się nad sprawą. Mało kto pewnie wiedziałby, jak postąpić w tej sytuacji, ale tłumaczyć można to sobie na różne sposoby: "Przypuszczam, że widział to wcześniej w grach i telewizji. Nie wiem, czy wiedział dokładnieco się wtedy stanie. Wiem natomiast, że to tragedia." - podsumował. 

Czy afera z grami rozpocznie się na nowo? Czy ktoś w końcu podejmie kroki w kierunku lepszego zabezpieczania broni w domach?

[Źródła: wtva.comthesun.co.ukkotaku.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze