Jest wyrok za ''strzał w książkę''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Marzec 2018
  • Komentuj 7

Czego się nie robi dla sławy? Monalisa oraz Pedro byli parą marzącą o wielkiej popularności. Jak ich zdaniem najlepiej ją osiągnąć? Oczywiście tworząc ''wyjątkowe'' filmy na YouTube! Szkoda tylko, że ten numer skończył się śmiercią Pedro.

Jakby się nad tym zastanowić, to Pedro od początku nie miał szans na wyjście z tej próby cało. Chłopak wpadł na pomysł, żeby jego ukochana strzeliła mu z pistoletu w klatkę piersiową. Za ''tarczę'' miała służyć czterocentymetrowa książka, której zadaniem było zatrzymanie kuli. Film miał rozejść się viralowo, i prawie się udało, ale Pedro tej próby nie przeżył.

Tweet Mony zapowiadający ''event''

Wszystko rozegrało się w czerwcu zeszłego roku, a Monalisa była w tym momencie w ciąży z drugim dzieckiem pary. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, a sam Pedro miał przed nagraniem video testować odporność książki na strzał z pistoletu. Próby podobno wypadły pomyślnie, ale do samego nagrania użyli naprawdę potężnej armaty - Desert Eagle'a. Jeśli gracie trochę w gry komputerowe, a wiem, że gracie, to jestem pewien, że ta pukawka nie jest Wam obca. Kaliber 0,5 cala (potężne 12,7 mm zwykle widziane w karabinach wyborowych lub maszynowych) okazał się zbyt mocny dla małej książki. 

Mona z Pedro jeszcze szczęśliwi razem

Śmiertelny strzał, którego nagranie ostatecznie nie trafiło do sieci i zostało zarekwirowane przez policję jako dowód w sprawie, obserwowało około 30 zgromadzonych na lokalnym festynie ludzi oraz... trzyletnie dziecko pary. Książka oczywiście kuli nie zatrzymała i to sama Monalisa zadzwoniła na policję, że ''przypadkowo postrzeliła swojego chłopaka''. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon na miejscu.

Sąd w Minnesocie wydał właśnie wyrok w sprawie o zabójstwo. Mona została skazana na 10 lat więzienia w zawieszeniu, za kratkami spędzi tylko 180 dni. Dodatkowo sąd zakazał jej posiadania w przyszłości jakiejkolwiek broni i zakazał jej czerpania z tej sprawy jakichkolwiek korzyści majątkowych - oznacza to zakaz publikacji książek, wywiadów i innych rzeczy, na których dziewczyna mogłaby zarobić. 

Nie jest to pierwszy raz kiedy prank na YouTube nie do końca wychodzi zgodnie z zamierzeniami. Pamiętacie historię Trollstation, którzy przygotowali udawany skok na galerię sztuki? Wtedy angielski sąd też zdecydował, że grupa posunęła się za daleko i skazał ich na 20 tygodni więzienia.

Strzał z Degla zakończy marzenia o sławie i życie Pedra

[źródło: bbc.comtheguardian.comwday.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze