Trump kontra przemoc w grach

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 06 Marzec 2018
  • Komentuj 5

Po ataku nastolatka na szkołę w Parkland na Florydzie Trump wygłosił chęć spotkania się z przedstawicielami branży growej. Nie wiadomo dokładnie co planuje, ale wspominał o swoim zaniepokojeniu przemocą w grach. Co to może oznaczać dla branży? Tego dowiemy się po potwierdzonym na czwartek spotkaniu prezydenta z ESA (Entertainment Software Association).

Przedstawiciele ESA udadzą się na rozmowę w raczej kiepskich nastrojach. Mają jednak poparcie statystyk, które wskazuje na to, że wskaźnik przemocy, mimo globalnej dystrybucji gier, nie zwiększa się w innych krajach, a jedynie w stanach, gdzie dostęp do broni jest dużo łatwiejszy niż w pozostałych krajach. Jest to temat trudny do opisywania, ponieważ powszechny dostęp do broni ma wielu zwolenników, którzy z zaciekłością bronią takich rozwiązań. Zawsze któraś strona jest niezadowolona, i tutaj trzeba uszanować oba punkty widzenia, jednak jeśli chodzi o obronę gier, to naukowcy dwoili się i troili, by dowieźć ich negatywnego wpływu - nie udało się. Gry są czyste, i wiemy już z całą pewnością, że nie powodują epidemii przemocy. 

Nie przeszkadza to jednak ani Trumpowi, ani gubernatorowi Kentucky, odpowiedzialnemu za całe to zamieszanie po strzelaninie w Parkland, głosić podobnych poglądów. Broń jest dobra, gry są złe. 

ESA i Biały Dom muszą stanąć na wysokości zadania, a rozmowy muszą być prowadzone w duchu dialogu a nie jednostronnych oskarżeń. Fakty są takie, że przemoc z użyciem bronipalnej jest największa w Stanach. Rozwiązanie może być niekorzystne dla nas - graczy. Pytanie tylko, czy ludzie prezydenta przygotują się merytorycznie do rozmowy, czy wydadzą osąd? 

[Źródła: gamespot.comtwitter.comnbcnews.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze