Zobaczcie chińskiego PUBGa w akcji

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Październik 2017
  • Komentuj 3

To, że Chińczycy tworzą własnego PUBGa zaskoczeniem wielkim nie było. W sierpniu do sieci trafiło kilka grafik z Terminatorem w roli głównej, a teraz mamy już gameplay.

Powodów, dla których w Chinach kopiuje się PUBGa chyba nie trzeba tłumaczyć - po pierwsze także i tam gra jest bardzo popularna, a po drugie kogo w Chinach obchodzą takie błahostki jak własność intelektualna? Jak gdziekolwiek na świecie pojawi się coś wartego uwagi, to w Państwie Środka niemal na 100% niedługo pojawi się tego klon. Zegarki, komputery, sprzęt elektroniczny, samochody, a nawet gry - nikt nie jest bezpieczny. A zrobisz coś? No nic nie zrobisz.

W chińskim PUBGu nie może zabraknąć Terminatora

Studio NetEase, czyli twórcy rzeczonej produkcji, swoją grę zrobiło nie na PC, a na urządzenia mobilne. Ilość graczy na serwerze została ograniczona do 48, a tytuł z jakichś, nie do końca zrozumiałych, powodów korzysta z licencji filmów o Terminatorze. Bo jak już kopiować to od największych i najlepszych, nie? Sedno rozgrywki, a więc tryb battle royale, pozostaje takie samo.

Teza, że Chińczycy ''inspirowali'' się PUBGiem nie do końca oddaje stan faktyczny. NetEase stworzyło ni mniej ni więcej tylko po prostu klona. Nawet postacie poruszają się w ten sam sposób. Nieco gorzej wygląda sprawa odrzutu broni, ale pamiętajcie, że gra odpala się na urządzeniu mobilnym. Zresztą zobaczcie obiecany fragment:

PUBG mobile game from China from PUBATTLEGROUNDS

I jak? Pomijając fakt, że chińczycy totalnie zerżnęli z PUBGa niemal wszystko oprócz nazwy, to trzeba przyznać, że gra wygląda naprawdę nieźle. Sterowanie na pewno będzie problemem, choć na zaprezentowanym fragmencie wszystko działa bardzo płynnie. Może ktoś pokusił się o podłączenie do swojego tabletu pewnego małego gryzonia?

Ciekawi mnie czy Bluehole pomyśli, żeby stworzyć specjalną, mobilną wersję prawdziwego PUBGa dla zachodnich graczy? Bo na chińskim przykładzie widać, że jest to możliwe. Jeśli pomysł chwyci w Państwie Środka, to u nas też ma szasne.

[źródło: reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze