Poszaleli Ci piraci

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Luty 2016
  • Komentuj 10

To jak z tym Denuvo? Da się je złamać czy nie?

To jak z tym Denuvo? Da się je złamać czy nie?

Łamią, nie łamią, a potem jednak znowu trochę łamią. Chińskie forum 3DM, mimo zapowiedzi rocznej przerwy w crackowaniu gier, wzięło się za Just Cause i Tomb Ridera. Ale cracka i tak nie dadzą.  Widać przewodząca 3DM internautka znana jako Bird Sister, za punkt honoru postawiła sobie złamanie gier zabezpieczanych przez Denuvo. Zaczęło się od płaczu, że jeśli twórcy będą chronić swoje gry w ten sposób to już niedługo piractwo w ogóle zniknie. W ramach eksperymentu mającego sprawdzić jaki naprawdę jest wpływ crackowanych gier na rynek kilka tygodni temu ogłoszono, że Chińczycy robią sobie roczną przerwę i w tym czasie nie zamierzają ani łamać kolejnych gier, ani udostępniać cracków innych grup na swoim forum. Wychodzi na to, że od tej sprawy są pewne wyjątki, a nazywają się Just Cause 3 i Tomb Rider, czyli gry które sprawiły Chińczykom masę kłopotów. Zgodnie z tym co mówi Bird Sister mimo początkowych niepowodzeń crackerom w końcu udało się pokonać wszechmocne jakby się wydawało Denuvo.

Niezwyciężone Denuvo w końcu padło...

Niezwyciężone Denuvo w końcu padło...

''3DM niedługo ogłosi, że rozwiązało problem najnowszego Denuvo, które użyte zostało w takich grach jak FIFA 16,  Just Cause 3 i Tomb Rider'' mówi Bird Sister. Dlaczego zdecydowano się zawiesić ''wakacje'' 3DM? Tak jak napisałem na początku chodzi o honor grupy. Jej liderka nie chciała by internauci myśleli, że crackerzy poddali się dlatego, że Denuvo jest nie do złamania. ''Postanowiliśmy to ogłosić, ponieważ wielu graczy uważało, że porzuciliśmy crackowanie gier właśnie z powodu problemów z Denuvo. Chcemy jednak udowodnić, że tak nie jest.'' twierdzi Bird Sister. Portal TorrentFreak donosi, że mimo tego, że Denuvo zostało w końcu pokonane to Chińczycy nie zamierzają udostępniać światu crackowanych gier. Powody są dwa: gra zostanie uznana za złamaną, kiedy uda im się ją bez problemu odpalić na domowym PC, a do tego jeszcze nie doszło. Drugim są wspomniane wakacje i roczna przerwa w łamaniu gier. Widać chodziło bardziej o sport i zmierzenie się z zabezpieczeniami austriackiej firmy, bo jak mówi liderka 3DM na cracka na ich forum i tak nie macie co czekać.

Gra niby złamana, a cracka jak nie było tak nie będzie. Sorry, wakacje!

Gra niby złamana, a cracka jak nie było tak nie będzie. Sorry, wakacje!

[źródło: TorrentFreak]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze