Powstaje darmowe MMO w świecie Władcy Pierścieni

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 11 Lipiec 2019
  • Komentuj 1

Plotek na temat nowego MMO w uniwersum Władcy Pierścieni nie brakowało. Doniesienia z różnych stron sugerowały sprzeczne rzeczy, ale teraz mamy w końcu kilka konkretów na temat tej produkcji. Wygląda na to, że szykuje się ciekawy projekt od Amazon i w dodatku całkowicie darmowy!

Nowe MMO w świecie Władcy Pierścieni budzi emocje!

Amazon robi darmowe MMO w świecie Władcy Pierścieni

Amazon (a dokładniej Amazon Game Studios) poinformowało, że ostatnim projektem w ich warsztacie jest MMO. I to nie byle jakie, bowiem bazowane na Władcy Pierścieni. Całość powstaje przy współpracy z chińskim wydawcą, Leyou Technologies Holdings. O produkcji wiemy tyle, że dostępna będzie za darmo, w ramach modelu Free-to-Play. Co poza tym?

Władca Pierścieni od Amazon będzie koncentrował się na eksploracji. Zaserwowane mają nam być wrażenia, jakich do tej pory nie widzieliśmy. Miejscem akcji będzie Śródziemie, ale sprzed wydarzeń, które znamy z książkowej trylogii Władcy Pierścieni.

Śródziemie, jakiego jeszcze nie znamy?

Czy rynek pomieści dwa MMO w świecie Władcy Pierścieni?

Warto przy tym pamiętać, że mamy już MMO w świecie Władcy Pierścieni i to nawet całkiem leciwe. Dwanaście lat temu powstało Lord of the Rings Online, które działa do dzisiaj. Co prawda nie cieszy się już taką popularnością, ale wciąż jest to gra ważna dla rynku.

Czy MMO w świecie Władcy Pierścieni od Amazon zagrozi Lord of the Rings Online? Nie wiadomo, bowiem o tym projekcie niewiele wiemy. Niemniej patrząc na kondycję starszego brata, nie będzie to duże wyzwanie, aby nowa gra wzbudziła zainteresowanie. Zwłaszcza, że wspomniana produkcja podąża za książkową historią, a Amazon chce nam zaserwować wydarzenia je poprzedzające, czyli coś nowego.

Leciwe Lord of the Rings Online otrzyma konkurencję!

Co ciekawe, serial telewizyjny oparty na Władcy Pierścieni nie będzie miał nic wspólnego z MMO. O samym projekcie, jak wspominałem, słyszeliśmy już wcześniej, bowiem w 2018 roku. Teraz dowiadujemy się, że odpowiadać za całość ma również Amazon. Firma poinformowała, że nad MMO w świecie Władcy Pierścieni czuwać mają deweloperzy pracujący nad ich innym projektem, New World.

To jedynie szczegóły na temat MMO w świecie Władcy Pierścieni. Nie znamy nawet nazwy roboczej projektu, pozostaje zatem czekać na dalsze informacje. I ewentualną datę premiery…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze