Co w sieciówkach piszczy #45

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 09 Wrzesień 2018
  • Komentuj 5

Kurde, pierwszy raz od dawna nie wiem o czym Wam poopowiadać we wstępie. Może zamiast tego zwyczajnie zapytam – jak tam leci? Jak zdrowie, rodzina, żona/mąż, dzieci? Kampania wrześniowa zakończona sukcesem? Może zdobyliście jakieś fajne osiągnięcia życiowe (w grach się nie liczą!)? Tak ostatnio zauważyłem, że coraz rzadziej pyta się innych, co tam o nich słychać. Tylko wiecie, tak szczerze i zainteresowaniem, a nie aby zacząć rozmowę i móc poopowiadać o sobie. Trochę smutne.

No i wyszła mi z tego rozkmina. Wracamy więc na ziemię:

  1. Pierwszy raid w Battle for Azeroth, Warfronts i inne nowości
  2. WildStar zostanie zamknięte
  3. MMORPG w świecie Kingdoms of Amalur będzie żył?
  4. Black Desert ma 10 milionów zarejestrowanych graczy
  5. TERA zapowiada łączenie serwerów
  6. Fortnite dostaje wyrzutnię przepychacza sanitarnego

1. Pierwszy raid w Battle for Azeroth, Warfronts i inne nowości

No, najnowsze rozszerzenie do World of Warcraft w końcu się rozkręca. Blizzard udostępnił już pierwszy raid, Uldir, a do tego rozpoczął sezon PvP. Wprowadzone zostały również dungeony Mythic+ oraz Warfronts. W tym tygodniu Przymierze zaczyna, więc to oni mają dostęp do Arathi, trybu RTS oraz specjalnego, World Bossa. Horda z kolei musi zbierać surowce i materiały, aby móc wykonać atak. W zasadzie trzeba po prostu czekać na swoją kolej :P


2. WildStar zostanie zamknięte

Smutna, ale spodziewana wiadomość. Carbine Studios ogłosiło, że zostaje zamknięte. NCsoft podjął decyzję, że deweloperzy nie spełniają wymagań i nie są w stanie dostarczyć opłacalnego produktu. Oznacza to, że również i WildStar czeka przykry koniec. Nie jest to żadna niespodzianka, bowiem ten MMORPG przez długi czas wegetował, a ostatnio nie otrzymywał żadnych aktualizacji. Niemniej szkoda, bo bym to dobry tytuł, tylko w złych rękach. Na dniach dowiemy się, kiedy serwery zostaną wyłączone.


3. MMORPG w świecie Kingdoms of Amalur będzie żył?

Nie będę wskazywał palcem gdzie widziałem przykrego newsa szkalującego Kingdoms of Amalur. Ktoś koniecznie chciał włożyć kij w mrowisko, zachowując się kompletnie nieprofesjonalnie. Niemniej faktem jest, że THQ Nordic nabyło prawa do uniwersum stworzonego przez pisarza R. A. Salvatore. Wraz z nim otrzymali dostęp do Project Copernicus, czyli MMORPG-a w tym świecie, który został zapowiedziany w 2012 roku. Czy nowe szefostwo wskrzesi projekt i dostarczy nam coś nowego? Dobre pytanie!


4. Black Desert ma 10 milionów zarejestrowanych graczy

Jak na całkiem nowego MMORPG-a jest to naprawdę bardzo dobry wynik. Jasne, te 10 milionów to nie liczba aktywnych, a zarejestrowanych użytkowników, tak nie ulega wątpliwościom, ze Black Desert jest aktualnie w czołówce tego gatunku. Z tej okazji deweloperzy zapowiedzieli kolejne nowości. Do gry niedługo wejdzie nowa, górzysta lokacja z zadaniami, nodami, przedmiotami oraz specjalnym przeciwnikiem – smokiem Garmothem!


5. TERA zapowiada łączenie serwerów

EnMasse Entertainment (amerykański wydawca gry) zapowiedziało łączenie serwerów w TERA Online. Proces przewidziany został na 18 września i w jego wyniku światy Mount Tyrannas i Fey Forest połączą się w serwer PvP, Ascension Valley oraz Tempest Reach stworzą serwer PvE, zaś Celestial Hills pozostanie jako oddzielny świat RP. No cóż, TERA Online lata świetności ma już dawno za sobą, a z dwojga złego lepiej mieć mniej serwerów żywych, niż masę pustych, prawda?


6. Fortnite dostaje wyrzutnię przepychacza sanitarnego

To nie żart, Epic Games wprowadziło kolejny, szalony przedmiot. W innych grach jest linka/wyrzutnia z hakiem, a tutaj mamy przepychacz sanitarny. Przysysak, bo tak się nazywa, pozwala przemieszczać się na dużą odległość dzięki możliwości strzelania w locie. Jeden przedmiot, a daje tyle możliwości! YouTube pełen jest szalony akcji profesjonalnych graczy, którzy zmienili Fortnite w plac zabaw dla Ludzi Pająków!


Dzisiaj to by było na tyle. Przy okazji zapytam, czy chcielibyście nieco dłuższego podsumowania tygodnia, czy taka krótsza forma Wam odpowiada?

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze