Co w sieciówkach piszczy #89

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 18 Sierpień 2019
  • Komentuj 5

Czołem wszystkim! Dzisiaj nie mam jakichś wielkich rewelacji dla Was. Ot, kilka aktualizacji, jeden koncert, coś z rodzimym akcentem, no i jeden smutek. Całkiem zbalansowany tydzień w sumie, chociaż dla mnie wypełniony informacjami o World of Warcraft Classic. Spokojnie, tutaj będzie tylko jeden news o 15-letnim, odgrzewanym kotlecie Blizzarda, więc bez obaw!

A tak poza WoW Classic, co dla Was jeszcze przygotowałem?

1. W Overwatch obowiązuje już dobieranie ról oraz pojawił się Sigma

2. Korn zagra koncert w MMORPG-u

3. W CryoFall dostępna jest już elektryczność i język polski

4. Tryb solo już dostępny w Apex Legends

5. Ben Irving opuszcza BioWare i zostawia Anthem

6. „Polski” serwer World of Warcraft Classic został wybrany!


1. W Overwatch obowiązuje już dobieranie ról oraz pojawił się Sigma

O Sigmie pisałem Wam już, więc nie ma co wracać do tego szalonego naukowca. Musicie jedynie wiedzieć, że jest już oficjalnie dostępny w grze i szaleje. Trzeba przyznać, że Blizzard wprowadził całkiem silną postać do gry. Co jednak poza nią?

W Overwatch obowiązuje już dobieranie ról. Wraz z wprowadzeniem tej funkcji, zaktualizowane zostały systemy dobierania i kolejkowania graczy w Rywalizacji i Szybkiej grze, aby gracze mogli wybierać, w której roli – natarcia, tanka czy wsparcia – chcą występować. I to jeszcze przed rozpoczęciem meczu!

System następnie połączy w ekipę dwóch tanków, dwóch graczy wsparcia oraz dwóch natarcia, a po rozpoczęciu meczu wszyscy będą mogli wybrać postacie z puli wybranej roli. Po zakończeniu rozgrywki (zarówno w Rywalizacji jak i Szybkiej grze), grający wrócą do głównego menu i będą mogli ponownie wybrać role przed kolejnym meczem.


2. Korn zagra koncert w MMORPG-u

Nie jest to żadna nowość, ale jednak nie często zdarza się, aby zespół na tyle sławny dawał koncert w grze sieciowej. Taki zaszczyt trafił się AdventureQuest 3D i AdventureQuest Worlds, gdzie Korn już 20 sierpnia będzie promował swoją nową płytę. Bilety na występ zespołu otrzymają wszyscy gracze za darmo. Dzięki nim zostaną przeteleportowani na specjalną scenę, pełną potworów, wybuchów, brutalności i szaleństwa. Warto będzie stać blisko, bowiem ze sceny wylatywać będzie loot do zebrania!

Ekipa Artix zapewnia również, że to dopiero początek muzycznej przygody w ich grach, bowiem Korn będzie zespołem otwierającym serię „Battle Concert Arena”. Szczegóły poznamy z czasem!


3. W CryoFall dostępna jest już elektryczność i język polski

AtomicTorch Studio i Daedalic Entertainment wydali dużą aktualizację do wieloosobowej gry survivalowej CryoFall. Tytuł zostaje wzbogacony o system elektryczności, dzięki któremu gracze mogą zwiększyć wydajność, produkcję i bezpieczeństwo.

Różne typy generatorów – zasilane parą, energią słoneczną, biogazem lub benzyną – wytwarzają energię elektryczną do zasilania zaawansowanych konstrukcji, takich jak piece elektryczne i zamrażarki. Nowy system jest prosty, ale potężny i będzie wykorzystywany jako podstawa dla wielu nowych treści w grze.

Dodatkowo, CryoFall zostaje wzbogacone o nowe stworzenia i struktury: stół roboczy powala graczom łączyć dwa zepsute przedmioty w jeden sprawny oraz, dzięki nowej umiejętności ulepszania, także odbudowuje kilka procent wytrzymałości. Nowe biomy – bagna i obszary wulkaniczne – a także kilka nowych stworzeń poszerzają świat gry.

W reakcji na opinie społeczności, gracze już nie będą tracić punktów nauki po śmierci. Hitboksy zostały przerobione, a ikony efektów statusu są widoczne nad dotkniętymi nimi postaciami. Na koniec w zasadzie najważniejsza dla nas informacja – CryoFall otrzymało wsparcie dla języka polskiego, co oznacza, że gra dostępna jest już „po naszemu”!


4. Tryb solo już dostępny w Apex Legends

Tryb Solo trafia do Apex Legends na czas ograniczony. Nie wiadomo, czy zagości na stałe w tym Battle Royale’u – wszystko wyjście w praniu i zależeć ma od realnego zainteresowania graczy. Na ten moment dostępny będzie do 27 sierpnia.

Wraz ze specjalnym wydarzeniem, pojawiła się również specjalna zawartość tematyczna w postaci przedmiotów kosmetycznych. Otwierając pakiety kolekcji żelaznej korony, macie 50% szans na epicki przedmiot oraz 50% szans na legendarny przedmiot z zestawu obejmującego 24 tematyczne przedmioty.

Wydarzenie żelaznej korony wprowadza także nową walutę – korony – którą zdobywa się w wyzwaniach oraz z pakietów żelaznej korony. Korony można wydawać w sklepie wydarzenia ograniczonego czasowo, aby odblokować rzadką, epicką i legendarną zawartość, unikatową dla danego wydarzenia.

Jeśli w trakcie wydarzenia uda Wam się odblokować wszystkie 24 przedmioty z pakietu żelaznej korony, monety Apex pozwolą zdobyć zestaw pamiątek (heirloomów) Bloodhound. Zestaw pamiątek Bloodhound wejdzie w skład standardowej puli pakietów Apex po zakończeniu wstępnego wydarzenia żelaznej korony.


5. Ben Irving opuszcza BioWare i zostawia Anthem

Ben Irving, czyli główny producent Anthem opuścił studio BioWare. Przeszedł do innego zespołu deweloperskiego, gdzie dalej będzie pracował nad grami, ale już nie pod szyldem BioWare. Równocześnie zostawia Anthem, czyli sieciową produkcję, której był „twarzą”. Twórca uspokaja jednak, że gra ma świetlaną przyszłość przed sobą i zostawił ją w dobrych rękach. Czas zatem pokaże, czy ta zmiana wyjdzie na dobrze Anthem, czy będzie wręcz odwrotnie.

Niby gorzej już być nie mogło, ale wprowadzony niedawno Cataclysm również nie został przyjęty zbyt entuzjastycznie…


6. „Polski” serwer World of Warcraft Classic został wybrany!

Moi drodzy, Polska nie otrzyma własnego serwera World of Warcraft Classic, tak jak Niemcy, Francuzi, czy Rosjanie. Niemniej, nasza społeczność zdecydowała, który świat europejski będą okupywali. Coś na zasadzie retaila, gdzie przyjęło się, że Burning Legion jest naszym rodzimym serwerem. Który serwer WoW Classic czeka ta niewątpliwa przyjemność?

Shazzrah (PvP)

Czujcie się zatem ostrzeżeni! Dla jednych będzie to bowiem idealne miejsce do grania, dla innych zaś miejsce do unikania. Z dodatkowych informacji wspomnę, że rodzimi streamerzy udają się na Golemagg (PvP).


To by było na tyle. Zatem, kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze