Warsaw – gra o Powstaniu Warszawskim

W zeszłym tygodniu pisałem Wam o kolejnej wariacji na temat Darkest Dungeon. Dzień później poinformowałem, że wspomniana gra otrzyma kontynuację. Tydzień później, znaczy dzisiaj, uprzejmie prezentuję Wam Warsaw, czyli polską grę o Powstaniu Warszawskim, która mocno inspiruje się właśnie Darkest Dungeon.

Mocno” to nieco za mało powiedziane, ale są elementy, które wyróżniają Warsaw. Pozostaje zatem liczyć na to, że deweloperzy z Pixelated Milk urozmaicą gameplay na tyle, że ich gra nie okaże się jedynie re-skinem Darkest Dungeon. W takim wypadku bowiem gracze raczej nie odpuszczą i mimo ważnej dla nas, Polaków, tematyki, Warsaw zostanie ochrzczone jako mod.

Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że za Warsaw odpowiadać ma ekipa, która dała światu Regalia: Of Men and Monarchs, to jestem całkiem spokojny o ich projekt. Wiadomo, nie warto żyć historią i zatrzymywać się w przeszłości, ale jestem zdania, że niektóre wydarzenia warto przypominać, aby pamięć o nich nie zgasła. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to dochodzi do różnych przekłamań i manipulacji.

Samo Warsaw z kolei będzie próbą przedstawienia tragicznych losów naszej stolicy osobom z poza granic naszego kraju. Pixelated Milk ma przed sobą zatem całkiem ciężkie zadanie. Z jednej strony muszą po prostu stworzyć dobrą grę, która znacząco będzie różniła się od Darkest Dungeon. Z drugiej zaś przedstawić Powstanie Warszawskie w taki sposób, aby pod siedzibą ich biura nie rozpoczął się strajk oburzonych.

Poza potyczkami w trybie turowym, będziemy podejmowali decyzje dotyczące odbijania konkretnych dzielnic Warszawy. Ten element strategiczny pozwoli nam wybrać, które surowce bardziej nas interesują, a bez których sobie poradzimy – nie uda nam się bowiem być wszędzie w tym samym momencie. Strata członka drużyny również będzie dotkliwa, co pozwoli oddać realia wojny. Co lepsze, członkowie powstania to będą zwykli ludzie ze swoimi problemami i obawami, co Warsaw ma nam nader dosadnie pokazać.

Warsaw dostępne będzie na PC, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Nie podano daty premiery, ale gry spodziewać się mamy w tym roku – deweloperzy celują w trzeci kwartał. Ja trzymam kciuki za projekt. Nie tylko ze względu na jego tematykę oraz gameplay, ale i szatę graficzną, bowiem Warsaw prezentuje się znakomicie!

[Źródło: GameSpot]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze