Darkest Dungeon 2 oficjalnie powstaje!

Wczoraj pisałem Wam o połączeniu Slay the Spire oraz Darkest Dungeon, a dzisiaj z radością (i strachem) informuję, że ten ostatni tytuł otrzyma kontynuację. Tak, oficjalnie potwierdzono, że Darkest Dungeon 2 jest na najlepszej drodze do swojej premiery. Mamy nawet krótką zapowiedź!

Tym razem celem podróży naszej drużyny (a raczej mnóstwa drużyn, które polegną/zaginą/zostaną zjedzone lub też uciekną) będzie pewna Bardzo Specyficzna Góra. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę ogarnąć się z radości, że po raz kolejny dostanę wycisk. Darkest Dungeon bowiem sponiewierało mnie bez litości na tyle, że chyba uzależniłem się ociupinkę od tego uczucia. A teraz dowiaduję się, że dane mi będzie doświadczyć go ponownie, ale na zasadach ”więcej, lepiej, mocniej”. Czego chcieć więcej?

Niestety, konkretów na temat Darkest Dungeon 2 jeszcze nie znamy. Wiemy, że tytuł zadebiutuje na początku w formie płatnego Early Accessu, ale nie podano kiedy. System walki pozostanie taki, jak w oryginale, ale sporo jego elementów zostanie bardziej dopracowanych i poprawionych. Do tego deweloperzy skupiają się na balansie, aby tym razem niektóre kompozycje bohaterów nie były zbyt wygodne.

Potwierdzono obecność starych znajomych. Będziemy mogli pokierować losami Grave Robberki, Lepera, Man-at-Armsa, Plague Doctora, Highwaymana oraz uroczej Hellion. Ciekawe, kto tym razem do nich dołączy. Warto dodać, że w rolę narratora ponownie wcieli się Wayne June, a za ścieżkę dźwiękową będą odpowiadać ci sami autorzy muzyki, co w oryginale.

Jestem przekonany, że Darkest Dungeon 2 to będzie moja produkcja ”must have”. Bez obaw zgaduję przy tym, że nie tylko u mnie :).

 [Źródło: YouTube]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze