Ark z chrapką na e-sport?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Marzec 2016
  • Komentuj 2
Popularny ARK: Survival Evolved doczekał się darmowego spin-offa za sprawą ARK: Survival of the Fittest, w którym plemiona rywalizują ze sobą na dużych arenach. Z nawet 72 graczy biorących udział w rozgrywce na końcu pozostanie jedynie najsilniejsza drużyna. Coś co było jedynie fanowską modyfikacją wprowadzającą do ARK tryb, w którym przetrwają jedynie najsilniejsi stało się pełnoprawną, zupełnie darmową grą, którą możecie pobrać ze Steama w ramach Early Acces. Survival of the Fittest dzieli graczy na maksymalnie sześcioosobowe plemiona, a zadaniem skupionych w nich graczy jest po prostu przetrwać jak najdłużej na mapie. Pomogą nam w tym oswojone dinozaury, ogromne pajęczaki i prehistoryczne ssaki, które możemy wykorzystywać do transportu po mapie albo do wspomagania nas w walce. Na początku rozgrywki jesteśmy przenoszeni na arenę i od razu stajemy przed kilkoma istotnymi wyborami. Możemy szybko ruszyć ku środkowi planszy gdzie gracze będą mogli znaleźć kilka bardzo przydatnych w dalszej rozgrywce przedmiotów - wiąże się z tym jednak całkiem spore ryzyko śmierci bo inne plemiona mogły wpaść na ten sam pomysł.

Ark na sportowo? Będzie to możliwe dzięki Survival of the Fittest

Ark na sportowo? Będzie to możliwe dzięki Survival of the Fittest

Inni mogą zdecydować, że wolą uniknąć walki na początku rozgrywki i udać się w las szukając żyjących tam bestii gotowych do oswojenia. Chowanie się lesie i przeczekanie najgorszych walk na dłuższą metę nie wchodzi jednak w rachubę - w Survival of the Fittest mapa ciągle się pomniejsza za sprawą kręgu bitewnego, który prędzej czy później zmusi nas do pojedynków z innymi plemionami. Gra dość jednoznacznie puszcza oczko w kierunku e-sportowców, którzy będą mieli okazję rywalizować w ligach. Mimo iż gra pozbawiona jest jakichkolwiek płatności w puli nagród znajdzie się ponad 50 tysięcy dolarów, a więc całkiem sympatyczna kwota. Kolejną rzeczą, która wydaje się potwierdzać, że Ark celuje w cybersporty jest umieszczony w trailerze typowy ''casterski'' komentarz , który ma być atrakcyjny także dla potencjalnych widzów. Przy okazji swojej gry twórcy używają skrótu MOSA (Multiplayer Online Survival Arena) licząc, że wejdzie on do języka graczy w podobny sposób jak zrobił to MOBA. Wraz z pojawieniem się Survival of the Fittest gra doczekała się kilku zmian dotyczących rankingów, wydajności działania, matchmakingu czy nagród, które mają usprawnić rozgrywkę i przyciągnąć do Ark kilku nowych graczy.

Czy MOSA okaże się równie popularne jak MOBA?

Czy MOSA okaże się równie popularne jak MOBA?

[źródło: steam.comrockpapershotgun.compcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze