Tydzień w polskich grach #3

  • Autor: Michał Hawełka
  • Opublikowano: 02 Wrzesień 2018
  • Komentuj 5

W tym tygodniu mieliśmy jedno naprawdę duże wydarzenie. Chyba się domyślacie o co mi chodzi, zwłaszcza w kontekście polskich gier. Tematem Cyberpunka oczywiście się w dzisiejszym TWGP zajmiemy, ale rzucimy też okiem na inne produkcje od CD Projekt RED czy drugiego giganta polskiego gamedevu - Techlandu. Oprócz tego oczywiście krótko opowiem wam o dwóch grach, które miały swoją premierę w tym tygodniu.

#Newsy

#Premiery

Gameplay Cybepunka 2077

Nie ma innej możliwości, muszę zacząć od tej informacji. W końcu po długich miesiącach (latach?) oczekiwania zobaczyliśmy gameplay Cyberpunka 2077 na własne oczy. W poniedziałek twórcy rozpoczęli tajemniczą transmisję na Twitchu, podczas której na ekranie leciał pewnego rodzaju szyfr. Widzowie oczywiście próbowali go zdekodować, ale po kilku godzinach po prostu włączył się film. Był to 48-minutowy fragment rozgrywki, który pokazywał naciekawsze aspekty najnowszej produkcji CD Projekt RED. Klimat wylewał się z ekranu. Nam się podobało, a Wam?

Wojna Krwi samodzielną grą

Długo zapowiadany dodatek do Gwinta ewoluował w samodzielną produkcję. Thronebreaker: The Witcher Tales ma być połączeniem gry RPG z karcianką. Zapowiada się naprawdę ciekawie, zwłaszcza że twórcy mówią tutaj o blisko 30 godzinach zabawy. Jeśli chcecie wiedzieć więcej - TUTAJ znajdziecie wszystkie obecnie dostępne informacje.

Zapisy do testów World War 3

Gamescomowy trailer World War 3 podzielił polskich graczy - część widzi w tej produkcji pogromcę Battlefielda, część uważa, że niestety szału nie będzie. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie swoich poglądów byłaby zapewne możliwość ogrania WW3 na własnym sprzęcie. I teraz pojawia się taka możliwość. The Farm 51 rozpoczęło zapisy na techniczne testy swojej najnowszej produkcji. Także jeśli interesuje was ten temat - TUTAJ możecie się zapisać.

Observer wyląduje na Switchu

Czymże byłby odcinek TWPG bez informacji, że jakaś polska produkcja pojawi się na Switchu? Tym razem mówimy jednak o jednej z najlepszych polskich gier ubiegłego roku czyli o Observerze od krakowskiego Bloober Team. Ten cyberpunkowy horror zebrał masę pochlebnych opinii na całym świecie, więc nic dziwnego, że wydawcy zdecydowali się na taki ruch.

Nowa gra od twórców Serial Cleanera

Microsoft ogłosił powstawanie nowej produkcji studia iFun4All. Ta, zatytułowana DeathTV, ma się ukazać tylko i wyłącznie na platformie Mixer. Czym jest Mixer? To platforma streamingowa, której głównym założeniem jest angażowanie widowni w wydarzenia na ekranie. Dzięki temu to właśnie widownia będzie decydowała jakie ruchy podejmie gracz, czy jak będzie się zmieniał świat gry. W przypadku DeathTV naszym zadaniem będzie ucieczka z domu najeżonego pułapkami. Premiera planowana jest na październik.

Znalezione obrazy dla zapytania deathtv game

Movie Games w drodze na giełdę

Movie Games, jeden z prężniej rozwijających się producentów gier (ostatnio wydali np. Dywizjon 303), planuje swój debiut na giełdzie. Być może dla nas jako graczy nie jest to zbyt ważna wiadomość, ale przy okazji ogłoszenia tej informacji spółka dała również znak, że planuje w tym roku wydać jeszcze pięć nowych gier. Będziemy się zatem przyglądać z zainteresowaniem kolejnym posunięciom Movie Games, a o samych grach oczywiście was poinformujemy.

Znalezione obrazy dla zapytania movie games company

 

Najciekawsze premiery tego tygodnia:

  • Green Hell (Creepy Jar) - gra survivalowa od byłych pracowników Techlandu. Trafiamy w sam środek dżungli i musimy przetrwać. Gra zadebiutowała w steamowym early accessie. Wygląda całkiem nieźle, a rozgrywka jest z jednej strony wymagająca, a z drugiej mocno angażująca. Zapowiada się naprawdę ciekawie - wkrótce na portalu pojawi się dłuższy artykuł na jej temat (niech no tylko pogram trochę więcej).
  • 303 Squadron: Battle of Britain (Atomic Jelly) - były dwa filmy o Dywizjonie 303, jest i gra. Jest to raczej arcade'owa strzelanka, w której zasiadamy za sterami myśliwca i strzelamy do Niemców. Oprócz tego możemy też modyfikować nasze maszyny, czy bliżej poznać historię Dywizjonu dzięki linii fabularnej. W założeniach wygląda to nieźle, w rzeczywistości mamy tutaj do czynienia ze średniakiem. Wkrótce na portalu pojawi się pełna recenzja.
  • Apocalipsis: One Night in the Woods - fabularny dodatek do gry Apocalipsis. Po więcej szczegółów zapraszam do recenzji Bartka Witoszki - TUTAJ.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze