Team Liquid wyrzucony na bruk

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 11 Luty 2019
  • Komentuj 0

Niepokojące wieści o masowych zwolnieniach w szeregach Blizzarda (Patryk pisał dla Was o tym tutaj) to wierzchołek góry lodowej. Coś złego dzieje się ostatnio z odnogą Activision, a przekonali się o tym gracze HoTS z zespołu Team Liquid, którzy właściwie z dnia na dzień nie dość, że stali się bezrobotni, to jeszcze rozwiązano ich ligę.

W grudniu zeszłego roku Bliizard podjął decyzję o zakończeniu esportowej kariery ich moby. Zlikwidowanie ligi HoTS przeszło małych echem po branży, a pracownicy zostali przeniesieni do innych projektów. Jednak to oznaczało też, że wszystkie zespoły grające w lidze zostaną bezrobotne. Problem mocno dotknął Team Liquid, który to postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat.

W otwartym liście opowiedzieli, że zostali utrzymani na kontrakcie przez miesiąc, by zamknąć swoje sprawy i znaleźć nowe miejsce dla siebie, w zmieniającej się branży. Wyraźnie potępili zamknięcie HGC w tak krótkim czasie i bez ostrzeżenia. W imieniu zesołu wypowiedział się jego założyciel, Victor 'Nazgul' Goossens.

"To wielki ekosystem z setkami młodych dorosłych zaleznych od jego egzystencji. Wyłączyć go w ciągu nocy bez ostrzeżenia to kompletna nieodpowiedzialność. Powinno się podjąć długofalowe kroki wobec wydawców i drużyn, a decyzja powinna zapaść ze sporym wyprzedzeniem.''

Przy okazji podzielili się statystykami z ostatniego sezonu ich kariery oraz planami na przyszłość każdego członka drużyny. Część z nich znajdziecie oczywiście na Twitchu, gdzie postarają się dalej grać dla swojej publiczności, część przejdzie do zespołów League of Legends. Kariery w gamingu raczej nie skończą, ale z pewnością była to dla nich bolesna lekcja, że z cyferkami wielkich korporacji się nie dyskutuje.

[Źródła:teamliquidpro.com, pcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze