Overwatch vs Heroes of Warfare

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Październik 2017
  • Komentuj 2

Miarka się przebrała. Blizzard ma dość, że w Chinach bezczelnie kopiują Overwatcha i sprawę mobilnej gry Heroes of Warfare zamierza rozstrzygnąć w sądzie.

Chińczycy znani są z dwóch rzeczy - przepadają za wszystkim co wyprodukuje Blizzard oraz z braku poszanowania jakichkolwiek praw autorskich. To właśnie w Państwie Środka jak grzyby po deszczu powstają kolejne kopie produktów Zamieci. Pamiętacie choćby o Legend of Titan? Tym razem chodzi o podobną sprawę, ale gra nazywa się Heroes of Warfare. Podobieństwa? Jakie podobieństwa?

Przyznacie, że studio 4399EN, czyli twórcy Heroes of Warfare mogli ''lekko'' się Overwatchem inspirować. Dla Blizzarda, sponiewieranego przez przeróżnych chińskich deweloperów i filmowców, było chyba o jednego klona za daleko. Stąd Zamieć chce spór rozwiązać w sądzie oskarżając 4399EN o nielegalne wykorzystanie własności intelektualnej.

Blizzard domaga się jeszcze zdjęcia gry ze sklepu Apple'a i Google'a oraz pieniędzy z tytuły poniesionych start finansowych. Nie za bardzo wiem jak działają chińskie sądy i jakiego wyroku możemy się spodziewać, ale jeśli istnieje w Państwie Środka jakaś sprawiedliwość, to Heroes of Warfare powinien niedługo zniknąć z rynku. Podejrzewam jednak, że w Chinach jest tak jak z mityczną Hydrą - odetnij jeden łeb, a na jego miejsce pojawią się trzy nowe.

''Innowacyjna MOBA i FPS''... ktoś tu ma niezły tupet : )

Reinhardt, to Ty człowieku?

Lucio postanowił zmienić płeć i kolor skóry

[źródło: neowin.netpc.watch.impress.co.jp, youtube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze