30 postać do Overwatch nadchodzi!

  • Autor: Bartek Witoszka
  • Opublikowano: 22 Luty 2019
  • Komentuj 2

Ale czy to zła zapowiedź? Biorąc pod uwagę, że wszystko jest częścią większego planu, a to dopiero pierwszy “odtajniony dokument” związany z nową postacią, to i tak nie powinniśmy narzekać. Dzięki opublikowanej wczoraj wiadomości, możemy wysnuć pierwsze podejrzenia odnośnie specjalizacji czy pochodzenia kolejnego herosa.

Na Twitterze i Facebooku Overwatcha pojawił się krótki wpis, który zawierał link do wykradzionego przez Sombrę fragmentu dziennika, należącego do niejakiego kapitana Cuevy, agenta Szponów. On i kilku innych członków tej organizacji zostali wysłani, by schwytać lub wyeliminować Jeana-Baptiste’a Augustina.

 

Kim jest Baptiste? Z treści wiadomości możemy wywnioskować, że mamy do czynienia z renegatem. Baptiste był jednym z agentów Szponów, czyli tej złej organizacji, którą próbuje zwalczać Overwatch (a przynajmniej próbował, gdy oficjalnie istniał), ale z jakiegoś powodu postanowił z niej odejść. Cueva i jego ludzie, wytropili Baptiste’a na Haiti (a konkretnie na Tortudze), więc możemy założyć, że nasz nowy bohater będzie pochodził właśnie z tego regionu świata lub będzie z nim jakoś związany. Uciekinierzy często udają się w miejsca, które dobrze znają, więc ta teoria ma jakieś podstawy. Warto również pamiętać, że Haiti było francuską kolonią, a to łączyłoby się z nową mapą, która jakiś czas temu została dodana do gry.

Inną ciekawą rzeczą jest wzmianka o tym, że Baptiste to sanitariusz, który wyjątkowo celnie strzela, a jego wyjątkowe zdolności adaptacyjne czy szczęście, czynią go mistrzem przetrwania. Kolejny po Annie ofensywny medyk? W przypadku Overwatcha i tego typu zapowiedzi rzadko dostajemy oczywiste rozwiązanie, a wzmianka o medyku możemy być zwyczajną zmyłką. Warto pamiętać jednak, że postacie, które zostały dodane ostatnio (Hammond i Ashley), to tank i DPS (w czerwcowej aktualizacji ta druga klasa została zastąpiona przez “natarcie”).

 

Oficjalnej zapowiedzi nowej postaci możemy spodziewać się już na dniach, ale ci bardziej dociekliwi fani (oczywiście z Reddita) odkryli na nowej mapie zdjęcie z możliwym wizerunkiem Baptiste’a. Ile w tym prawdy? Przekonamy się już niedługo.

A tymczasem niektórym graczom udało się odkodować część wiadomości umieszczoną na dole Tweeta, a jedną z nich była Charlie. Wyniki jej pracy może zobaczyć poniżej. Pojawia się w niej słowo “Baptiste”, więc mamy coraz więcej poszlak, które potwierdzają tożsamość nowego bohatera.


[Źródła: PlayOverwatch, Youtube, Twitter 1, Twitter 2, Reddit]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze