20 lat Diablo II w Diablo III

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 30 Czerwiec 2020
  • Komentuj 1

29 czerwca 2020 roku, czy to dla Was ważna data? W zasadzie w ten dzień w świecie gier nic specjalnego się nie wydarzało. No chyba, że cofniemy się o 20 lat, wtedy nagle okaże się, że jesteśmy świadkami premiery Diablo II. Tak, moi drodzy, ta jedna z najważniejszych produkcji dla gatunku hack’n’slash. Co ja piszę, to ogólnie jedna z ważniejszych gier w ogóle! No więc Blizzard świętuje jej 20 urodziny. Trochę skromnie, ale właściwie kim ja jestem, żeby ich oceniać?

20 lat z Diablo II minęło jak jeden dzień!

Blizzard przygotował kilka atrakcji towarzyszących z powodu dwudziestych urodzin Diablo II. Na początek mamy filmik Baal Runz 101 przygotowany przez czarodzieja animacji z Carbot Studios – to chyba jedno z jego najzabawniejszych dzieł i być może najbliższy prawdy portret Władcy Zniszczenia (dostępny nieco niżej).

Wczoraj o godzinie 18:00, rekordzista w dziedzinie przechodzenia gier na czas, MrLlamaSC, rozpoczął całodniową przygodę z Diablo II. Rozegra całą grę włącznie z wydarzeniem w Pandemonium oraz „Uber” bossami.

Możecie również nabyć nową „figurkę” w ramach limitowanej edycji popiersie Władcy Grozy. Rzeźba ma wysokość 26,67 cm, szerokość 22,86 cm oraz głębokość 18,1 cm – to wprost idealny rozmiar, by zbezcześcić wasze biurka. Diablo jeszcze nigdy nie był tak przerażający (ani ekscytujący).

Poza tym możecie zalogować się do gry Diablo III od 29 czerwca, aby otrzymać własny egzemplarz Skrzydeł Najwyższego Zła i dumnie obnosić się wyczynami dokonanymi przez bohaterów na Szczycie Góry Arreat. Co prawda Baal z Diablo II nie miał skrzydeł, ale spróbujcie sobie wyobrazić, jak wyglądałby, gdyby je jednak posiadał. I co by było, gdybyście sami mogli je założyć!

I w zasadzie to by było na tyle. A gdzie moje Diablo II Remaster?:<

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze