Warcraft będzie książką

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 31 Marzec 2016
  • Komentuj 2

Kto by pomyślał, że WoW stanie się książką dla dzieci?

Kto by pomyślał, że WoW stanie się książką dla dzieci?

Blizzard przenosi jedną ze swoich najważniejszych marek do świata dzieci. We wrześniu do sprzedaży trafi pierwsza powieść z cyklu World of Warcraft: Traveler. We współpracy z firmą Scholastic, która jest jednym z największych wydawców książek dla dzieci, Blizzard postanawia zrobić coś dla najmłodszych. Książka przeznaczona dla dzieciaków między 8, a 12 rokiem życia zabierze nas do Azeroth, w którym odmłodzone postacie znane z gier odkrywają otaczający ich świat. Książkę stworzy znany autor komiksów Greg Weisman. Na swojej Blizzard chwali się, że pierwsza książka zawierała będzie mnóstwo ilustracji i szkiców stworzonych przez grafików, którzy tworzyli ilustracje i grafiki koncepcyjne do ich gry.
''World of Warcraft to wciągający wszechświat fantasy, który stwarza doskonałe okazje do wielu  twórczych i innowacyjnych opowieści. Kiedy Blizzard się do nas zgłosił po raz pierwszy w związku ze stworzeniem oryginalnej serii dla dzieci byliśmy nie tylko zaskoczeni, ale także niesamowicie podnieceni'' mówi wiceszefowa Scholastic Debra Dorfman Pierwszy tom opowiadał będzie o ''12-sto letnim Aramarze Thorne’nie, który od wielu lat nie widział swojego ojca. Dlatego z radością przyłącza się do swojego taty, Kapitana Greydona Throne’a, który powraca z wyprawy'' dowiadujemy się w opisie książki. ''Wszystko się zmienia, gdy okręt zostaje zaatakowany przez piratów. Aramar, mając przy sobie tylko kompas swojego ojca podróżował będzie przez całe Azeorth napotykając stwory równie straszliwe co wspaniałe'' możecie przeczytać dalej Wyciągając rękę do najmłodszych Blizzard tak naprawdę liczy na swoich starszych fanów, którzy w WoWa zaczęli grać ponad dekadę temu. Dziś wielu z nich ma już rodziny i dzieci, a jak lepiej zdobywać kolejne pokolenie jak nie poprzez ich rodziców, którzy wprowadzą ich w ten świat? Kolejne książki z tego cyklu mają pojawiać się co roku, z kolejną zaplanowaną na wrzesień 2017. W międzyczasie starsi fani marki otrzymają dodatek do WoWa o nazwie Legion, który ma pojawić się przed 21 września. O czerwcowej premierze filmowego Warcrafta nie wspominając.

Na małego Aramara czeka całe Azeroth

Na małego Aramara czeka całe Azeroth

[źródło: gamespot.com, battle.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze