Overwatcha nie zgapiliśmy

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Październik 2017
  • Komentuj 0

Żadnych podobieństw nie ma. Zarzuty to oszczerstwa! Żadnych podobieństw nie ma. Zarzuty to oszczerstwa!

Kilka tygodniu temu pisałem Wam o chińskiej kopii Overwatcha o nazwie Legend of Titan. Deweloperzy z Kraju Środka upierają się, że obie gry nie mają ze sobą nic wspólnego...

Chińska gra, przez tych których mieli okazję ją zobaczyć choćby na screenach, została ogłoszona zwyczajnym, chamskim zerżnięciem z Overwatacha. Jednak zdaniem jej twórców jedyne co łączy obie produkcje to to, że łączą w sobie FPSa z grą typu MOBA. Jeśli wierzyć wpisowi na Reddicie to Chiński pokaz Legend of Titan miał być zamknięty dla szerokiej publiczności.

Xian Vulcan Network Technology zaprezentowało jedynie swoją zdolność do odtworzenia gry takiej jak Overwatch żeby zrobić wrażenie na inwestorach. Zapowiadano, że końcowy tytuł w ogóle nie będzie przypomniał tego co stworzył Blizzard... i wygląda na to, że kompletnie się z tych deklaracji wycofano. Kiedy popatrzymy na screeny z chińskiej wcale-nie-skopiowanej gry, to tylko uważny obserwator będzie w stanie wychwycić kilka minimalnych podobieństw. Powtarzam - minimalnych ; )

''Wdowa'' taka niepodobna...

Trupia Wdowa taka niepodobna...

 

Kompletnie inny Żniwiarz...

Kompletnie inny Żniwiarz...

Jeśli myślicie, że widzicie podobieństwo do Bastiona, to chyba coś z Wami nie tak...

Jeśli myślicie, że widzicie podobieństwo do Bastiona to chyba coś z Wami nie tak...

 

Wyraźnie widać, że to nie Reinhardt...

Wyraźnie widać, że to nie Reinhardt...

... i na pewno nie używa tarczy jak Reinhardt!

... i na pewno nie używa tarczy jak Reinhardt!

 

To ma być Tracer? Raczej nie!

To ma być Smuga? Raczej nie!

I że to niby Soldier 76? Proszę Was...

Fara czy może Soldier?

Jak widzicie żadnego podobieństwa do Overwatacha nie ma. Ani jednego. Tylko ślepiec, albo ktoś, kto gry Chińczyków nie widział, mógłby przedstawiać tak absurdalne teorie, jakoby miały coś wspólnego ze sobą. Zresztą i tak jest już po ptakach, bo deweloperzy z Xian Vulcan Network Technology zainwestowali w grę 760 tysięcy dolarów, a w planach mają włożenie kolejnych dwóch milionów.

Cytowani przez 2p.com w ten sposób odpierają zarzuty: ''Naszym celem jest uczynienie Legend of Titan flagową grą zarówno w internecie jak i na urządzeniach przenośnych. Nie ma żadnego sensu w tym żebyśmy kopiowali Overwatacha. Wszystkie te oszczerstwa załamią się bez potrzeby ich podważania''. Tyle od Chińczyków niedowiarki!

Chińczycy robią hit ''na miarę'' Overwatcha!

Chińczycy robią hit ''na miarę'' Overwatcha!

 

[źródło: 2p.com, reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze