O co chodzi Bethesdzie?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Maj 2018
  • Komentuj 1

Bethesda idzie za ciosem. Po przecieku z Walmartu firma ostro wzięła się za Twittera gdzie wrzuciła dwa obrazki. Na pierwszym widzimy wieżę Big Bena, na drugim zmierzającą ku orbicie Ziemi rakietę. W obu przypadkach na grafikach znajdziecie kolor różowy oraz liczby 5-14. 

Wygląda na to, że Walmart mleko już rozlał więc Bethesda przechodzi do informacyjnej ofensywy. Na ich social media trafiły dwa obrazki, których zadaniem jest przekazanie nam ukrytej informacji:

Oczywiście w oczy rzucają się od razu dwie rzeczy - kolor różowy oraz liczby 5-14. Co mają oznaczać? W przypadku ''5-14'' sprawa wydaje się banalnie prosta - chodzi o 14 maja (tak, najbliższy poniedziałek). Tak przynajmniej twierdzą ''internety'' i tutaj nie ma się specjalnie co spierać.

Użycie różu jest nieco bardziej skomplikowane, bo nie za bardzo wiadomo do czego ma się odnosić. Niektórzy twierdzą, że jest to nawiązanie do wczorajszego przecieku Rage 2 i odpowiedzi Bethesdy na Twitterze:

Internauci zwracają uwagę, że w obu przypadkach użyto tego samego odcienia różowego, co ich zdaniem potwierdza poniedziałkową zapowiedź drugiej części Rage'a. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że Rage to nie jedyna gra, która wpadła do głowy graczom.

Część ma nadzieję, że różowa rakieta tak naprawdę symbolizuje tajemniczego Starfielda, czyli grę podobną nieco do Fallouta, ale rozgrywaną w zaawansowanej technologicznie przyszłości. Starfield miał podobno być pokazywany podczas zeszłorocznego pokazu Bethesdy na E3, ale ostatecznie tak się nie stało. 

Wszystkiego najprawdopodobniej dowiemy się już w poniedziałek, więc czasu na rozwiązanie zagadki, jeśli lubicie bawić się w internetowych detektywów, macie dość mało.

[źródło: twitter.com 1, twitter.com 2]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze