Nie jedną, a dwie nowe konsole przygotowuje Microsoft

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Maj 2016
  • Komentuj 2

s

Ulepszony Scropio do sklepów ma trafić już w przyszłym roku

Nie tylko Sony wydaje się dłubać przy swojej konsoli. Plotki mówią, że nad tym samym pracuje własnie Microsoft, który na E3 zapowie dwa nowe Xboxy: pomniejszoną wersję XBO oraz mocniejszego Scorpio. Informacje na temat planów Microsoftu ujawnił serwis Kotaku, który powołując się na własne źródła wewnątrz firmy ustalił, że gigant z Redmond pracuje nie nad jedną, a aż dwoma nowymi konsolami.

s

Tak może wyglądać pomniejszony Xbox One?

Prezentacji pomniejszonej wersji ''One'' mamy doczekać się już za parę tygodni podczas konferencji Microsoftu na E3. Nowy Xbox od pierwowzoru różnił się będzie przede wszystkim rozmiarem - jeśli wierzyć plotkom będzie on około 40% mniejszy. Tak przynajmniej uważa Tom Warren z The Verge, który w tych sprawach wydaje się mieć znakomite rozeznanie: Ale nie tylko rozmiar się liczy. Pomniejszony Xbox ma dostać dysk twardy o pojemności dwóch terbajtów. Na tym różnice między klasycznym Xboxem, a jego miniaturką mają się skończyć. Nie wiadomo na razie ile Microsoft sobie za niego zażyczy. Ciekawiej, znacznie ciekawiej, zapowiada się druga konsola, którą jakoby Microsoft ma w planach. Urządzenie, roboczo nazwane ''Scorpio'', wydaje się być odpowiedzią na to co wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi szykuje nam Sony w postaci tajemniczego PS4 Neo.

Większa moc i współpraca z Ocululsem - Scorpio powalczy z PS4 Neo

Większa moc i współpraca z Ocululsem - Scorpio powalczy z PS4 Neo

Scorpio dostanie od Microsoftu mocniejszy układ graficzny i zostanie przystosowana do obsługi technologii VR jak choćby gogli Oculusa, który ma być istotnym elementem nowej konsoli. Polygon napisał nawet, że Scropio może dysponować ponad czterokrotnie większą mocą niż obecny Xbox One. Skąd taka konsolowa ofensywa Microsoftu? Wszystko przez ''Project Helix'', który zakłada dalszą integrację Xboxa z systemem Windows. Wiąże się to z udostępnieniem gier, takich jak choćby Halo, na obu platformach sprzętowych. Drugą ważną rzeczą jest zmiana polityki Microsoftu względem Xboxów. Koniec z długoletnim czekaniem na nową generację konsol - teraz usprawnienia mają pojawiać się w Xboxach znacznie częściej bo około raz na dwa lata. Jak długo poczekamy na Scropio? Wcale nie tak długo! Jeśli wierzyć plotkom konsola ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku. Przypominam jednak, że Microsoft nie potwierdził żadnej z tych informacji, więc do E3 należy je traktować jako plotki. Niezwykle prawdopodobne, ale jednak plotki. [źródło: kotatku.com, twitter.com, polygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze