Sprzęt Sony bez crossplaya

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 14 Czerwiec 2017
  • Komentuj 0

Pomimo tego, że PlayStation 4 sprzedało się w ponad 60 milionach egzemplarzy, to Sony (nadal) nie planuje umożliwić posiadaczom swoich konsol zabawy ze znajomymi korzystającymi z innych sprzętów.

Tegoroczne targi E3 zaowocowały ogromną ilością zapowiedzi i nowości. Jedną z nich jest premiera Rocket League na Switchu ze wspólnymi serwerami pomiędzy Xboxem One i platformą Steam. Odświeżony Minecraft również umożliwi zabawę w multiplayer na komputerach osobistych, smartfonach, Xboxie One, Switchu oraz na VR.

Sony do układu nie dołącza

W każdym z tych przypadków próżno szukać współpracy z PlayStation 4, co wywołało niemałą burzę w internecie. Jim Ryan, szef działu sprzedaży i marketingu Sony, był zmuszony odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie problemów związanych z crossplayem.

''Robiliśmy crossplay w przeszłości. Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym developerem i wydawcą, który chce o nim porozmawiać. Niestety, wchodzi tu też kwestia dyskusji odnośnie biznesu między nami i innymi udziałowcami, więc nie będę wchodził w szczegóły” tłumaczy marketingowiec.

Jako główny argument na obronę swojego stanowiska obrał sprawę odpowiedzialności, jaką Sony ponosi za użytkowników swoich konsol. ''Mamy pewną umowę z ludźmi, którzy przy naszej pomocy wyruszają do świata online, zajmujemy się nimi wewnątrz uniwersum PlayStation, obejmujemy ich naszą kuratelą'' mówi Ryan.

Problemem jest też 'kwestia biznesu''

Zapytany o przyszłość i ewentualne zmiany dotyczące współpracy z innymi platformami pozostawił nikłą nadzieję w sercach graczy enigmatycznym ''Wszystko może się zdarzyć''. Niestety nie w najbliższej przyszłości, ponieważ na ten moment Sony nie prowadzi żadnych rozmów na ten temat.

[źródło: polygon.com, cdaction.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze