Gris trafiło do miliona nabywców!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 21 Kwiecień 2020
  • Komentuj 0

O Gris mógłbym Wam sporo opowiadać. Jest to bowiem prześliczna platformówka, w której sporą rolę odgrywa muzyka. Niemniej zamiast pisać na jej temat peany, odsyłam Was po prostu do recenzji Bartosza Witoszki, który w zgrabny sposób ujął Gris, w przystępnej formie przedstawiając, czym jest to małe dzieło sztuki.

Gris razy milion!

Czemu wspominam o Gris? W zasadzie to produkcja o której mógłbym pisać regularnie, rozdrabniając ją na poszczególne elementy i pokazując za przykład, że indyki też mogą trafić do szerszej publiczności. W tym przypadku mowa bowiem o milionie nabywców do których trafił już Gris. Nie ma w tym żadnej niespodzianki, bowiem to dobra gra, uznawana przez recenzentów oraz krytyków na całym świecie. W zeszłym roku zgarnęła nawet całkiem sporo nagród na różnych, prestiżowych imprezach.

Gris zadebiutowało pod koniec 2018 roku na PC oraz Switchu i w ciągu pierwszych miesięcy sprzedało się w ilości ponad 300 tysięcy kopii. Z czasem produkcja trafiła również na PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne, zrobiło się o niej odpowiednio głośno i mamy – bariera miliona kopii pękła. To naprawdę spory wyczyn dla tak specyficznego indyka, więc jest się z czego cieszyć.

Ja zaś w tym miejscu trzymam kciuki za inne projekty, które również zasługują na taką uwagę, jaką obdarzono Gris. Dalej indyki, pokażmy tym AAA, że gry wciąż mogą powstawać z pasji!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze