Book of Travels to Mała Mulitplayerowa Gra Online

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 12 Wrzesień 2019
  • Komentuj 0

Jak pewnie wiecie, uwielbiam gry MMO. Ubóstwiam również indyki. Niemniej nie jestem szaleńcem i wiem, że powstanie indyczego MMO to mrzonki – taka kombinacja rzadko przynosi dobre rezultaty. Twórcy serii „Shelter” również doszli do tego samego wniosku, dlatego przygotowali coś zupełnie innego – pierwszego przedstawiciela TMO. Przed Wami Book of Travels.

Book of Travels to pierwsza gra TMO

TMO to skrót od Tiny Multiplayer Online, czyli jak sama nazwa wskazuje, takie MMO, ale na malutką skalę. Czemu deweloperzy nie nazwali tego po prostu grą sieciową, bądź zwykłym multiplayerem? Z jednej strony pewnie chcieli być oryginalni, ale z drugiej założenia ich Book of Travels sprawiają, że rzeczywiście mamy do czynienia z TMO.

Studio Might and Delight tym razem przygotowało dla nas opowieść o podróżnikach. Serwery pozwolą na zabawę kilku osobom jednocześnie w obrębie danego świata, ale ich liczba będzie niezwykle skromna. Brak ludzi dookoła nie oznaczać ma jednak zero interakcji. Deweloperzy gwarantują, że nasze ścieżki z pewnością się skrzyżują, ale sami zdecydujemy, czy zechcemy podróżować razem, czy osobno.

Nietypowa szata graficzna przyciągnie do Book of Travels?

Book of Travels to gra o podróżowaniu

Przez brak aspektu Massively, nieobecność gildii, czy innych struktur socjalnych, spotkanie innego gracza w Book of Travels ma być niezwykłym przeżyciem. Tak samo jak komunikacja – brak czatu sprawi, że trzeba będzie nauczyć się porozumiewania za pomocą symboli. Co ciekawe, aby dany symbol był dla nas zrozumiały, trzeba będzie doświadczyć jego znaczenia. Przykładowo nie zrozumiemy znaku „miasto”, jeśli wcześniej nie zawędrowaliśmy do żadnego miasta.

Główną osią zabawy w Book of Travels będą podróże. Nie będzie jednak z góry określonej ścieżki, czy celu. Sami mamy decydować, czy udamy się z punktu A do punktu B korzystając ze znalezionego środka transportu, czy też postanowimy podróżować przez dziki las w bliżej nieokreślonym kierunku. Punkty doświadczenia będziemy zdobywali poprzez eksplorowanie, bycie ciekawskim, za zbieractwo oraz handlowanie. Produkcja będzie pozwala na potyczki, które będą nas nagradzały, ale podobno więcej nauczymy się z przegranej, niż wygranej.

Muszę przyznać, że czekam na Book of Travels, bo ciekaw jestem doświadczenia gry tego rodzaju. Produkcja uruchomi zbiórkę na Kickstarterze 17 października, a twórcy planują wydać grę na Steamie w przyszłym roku. Pozostaje zatem trzymać kciuki!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze