E-sportowe anime z Chin

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Sierpień 2016
  • Komentuj 2
Spodziewacie się pełnoprawnego filmu w świecie League of Legends? Niestety, muszę Was rozczarować, bo Tecent nie zamierza realizować produkcji o LoLu. Zamiast tego wolą The King’s Avatar, czyli chińską powieść interentową z 2012 roku.  Skoro Blizzard wypuszcza krótkie filmy animowane o swoich bohaterach, to dlaczego Tecent, chiński gigant na rynku mediowym i właściciel większości akcji Riot Games, nie miałby zrobić tego samego? W końcu nie będzie to pierwszy, ani drugi raz kiedy Chińczycy podbierają pomysły z Zachodu. W tym jednak wypadku, o dziwo, o plagiacie nie ma mowy, bo Tacent chce zrealizować ''anime'' na podstawie wydanej w internecie w 2012 powieści The King’s Avatar, której bohater ma ambicję zostać mistrzem e-sportu w zmyślonej grze ''Glory''.

 Ye Xiu będzie próbował wrócić na e-sportowy szczyt

Ye Xiu będzie próbował wrócić na e-sportowy szczyt

Historia skoncentruje się na jednym z najlepszych graczy Glory, chłopaku imieniem Ye Xiu. Niestety, mimo znakomicie zapowiadającej się kariery Xiu zostaje usunięty z drużyny w nie do końca jasnych okolicznościach. Zdruzgotany ex e-sportowiec znajduje zatrudnienie w jednej z lokalnych kafejek internetowych. Po dziesięciu latach decyduje się na powrót na profesjonalną scenę Glory. Wyposażony w niedokończoną jeszcze broń swojej własnej produkcji, rzuca się w wir akcji, aby ponownie zawitać na szczycie e-sportowego świata. Czy mu się to uda przekonacie się w przyszłym roku, kiedy The King’s Avatar ma mieć swoją premierę.

Hmmm... Włodek chyba coś takiego robił, nie?

Hmmm... Włodek chyba coś takiego robił, nie?

[źródło: gravitytales.comkotaku.com.au]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze