Blizzard ma własny stadion

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Kwiecień 2017
  • Komentuj 2

Blizzard ma teraz własny stadion

Blizzard ma teraz własny stadion

Pierwszy na świecie Blizzard eStadium powstał w Tajpej, stolicy Tajwanu. W najbliższą sobotę rozegrany zostanie tam pierwszy mecz w ramach Overwatch Pacific Championship. Gdzie powstaną następne? Blizzard eStadium zajmuje powierzchnię 1600 metrów kwadratowych z miejscami siedzącymi przygotowanymi dla nawet 500 widzów. Na obiekcie znajduje się jeszcze obowiązkowy bar i sklep z rzeczami sygnowanymi logo producenta. Hala ma stać się głównym miejscem rozgrywania turniejów Blizzarda w regionie Pacyfiku. Dlaczego akurat padło na mały Tajwan? Szef Blizzarda Mike Morhaime powiedział podczas ceremonii otwarcia, że to właśnie ten region spopularyzował e-sport w takiej formie jaką dziś znamy, a rynek azjatycki służy jako miernik całego światowego zapotrzebowania na nowe gry.
Pierwszemu poważnemu testowi eStadium zostanie podany już w tym tygodniu, w sobotę. To właśnie tego dnia rozegrane zostaną tam pierwsze mecze w ramach Overwatch Pacific Championship z pulą nagród sięgającą 275 tysięcy dolarów. Później stadion będzie służył także jako arena do zawodów w Hearthstone i Starcrafta 2. Blizzard eStadium jest pierwszym i na razie jedynym takim miejscem na świecie. Pytanie czy jeśli pomysł chwyci, stadion za każdym razem będzie wypełniony po brzegi, a publika na streamach dopisze, to czy Blizzard skusi się na budowę podobnych obiektów w innych krajach? A jeśli tak to w jakich? Obawiam się, że jeśli idzie o Europę to eStadium niestety nie trafi nad Wisłę. Ale może się mylę?

eStadium wypali? Co wtedy dalej z taką inicjatywą?

eStadium wypali? Co wtedy dalej z taką inicjatywą?

[źródło: MMO Culture, focustaiwan.tw, esportsinsider.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze