Co w sieciówkach piszczy #88

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 11 Sierpień 2019
  • Komentuj 0

Uszanowanko wszystkim! W tym tygodniu znowu poruszony został temat lootboxów, a również tego, że gry wideo stoją za całym złem tego świata. Wiecie, są brutalne i uczą nas przemocy, zachęcają do niej – no generalnie są be. A jak są be, to trzeba coś z tym tematem zrobić, bo przecież mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie mogą być tak plugawieni. Praktycznie swobodny dostęp do broni palnej nie ma tutaj nic do rzeczy, czyż nie?

Po tym jakże optymistycznym wstępie, zapraszam do niebrutalnego podsumowania tygodnia:

1. World of Warcraft Classic – znamy listę serwerów

2. Destiny 2 przenosi się na Steama i ucieka z Battle.neta

3. Final Fantasy XIV ścieśni fabułę podstawki

4. Persefona zawitaj niedługo do Smite

5. Wybawcy Uldum już w Hearthstone

6. Rocket League usunie lootboxy z gry


1. World of Warcraft Classic – znamy listę serwerów

Blizzard opublikował listę serwerów, jakie będą dostępne 27 sierpnia, czyli podczas premiery World of Warcraft Classic. Europa dostanie sześć serwerów anglojęzycznych, w tym dwa PvP, jeden RP-PvP, jeden RP oraz dwa normalne. Do tego Francuzi, Niemcy oraz Rosjanie dostaną po dwa, własne serwery (po jednym normal i PvP).

Mało? W zasadzie niekoniecznie, bowiem szybko przekonacie się, że na Classicu po 2-3 miesiącach wcale nie będzie grało tak dużo osób. Poza tym, zastanówcie się sami, na jakim serwerze będziecie chcieli się bawić. Jeśli szukacie polskiej społeczności, to słyszałem, że jej docelowym światem będzie Shazzrah. No to do zobaczenia w Azeroth!


2. Destiny 2 przenosi się na Steama i ucieka z Battle.neta

Bungie poinformowało o przeprowadzce swojej gry z Battle.neta na Steama. Ta nastąpi 1 października, czyli w momencie debiutu dodatku Shadowkeep oraz wersji Free-to-Play, znanej jako New Light. Od 1 października Destiny 2 dostępne będzie jedynie na platformie Valve, ale deweloperzy nie wykluczają udostępnienia gry również w innych miejscach, jak np. Epic Games Store.

Przenosiny kont graczy z Battle.net na Steam rozpocznie się 20 sierpnia. Trzymajcie zatem rękę na pulsie.


3. Final Fantasy XIV ścieśni fabułę podstawki

Final Fantasy XIV to specyficzny MMORPG, który znany jest z ogromnej kampanii fabularnej – wymaganej, aby w pełni cieszyć się grą. Niemniej historia z podstawki jest nieco bardzo rozwleczona i wymaga sporej ilości czasu, aby ją ukończyć. Trzeba tego zrobić, aby móc grać dalej, a przy tym nie przekłada się to na realną przyjemność z rozgrywki – dużo biegania i gadania, mało zabawy.

Square Enix zapowiedziało, że wie o problemie i szykuje jego rozwiązanie. Spakują/ścieśnią podstawową fabułę Final Fantasy XIV, ale nie w najbliższym czasie. Zmiany w historii oraz upakowanie jej nadejdzie do tego MMORPG-a, ale dopiero za kilkanaście miesięcy, wraz z aktualizacją 5.3. Dobre i tyle!


4. Persefona zawitaj niedługo do Smite

Ostatnimi czasy Smite dodaje raczej egzotyczne bóstwa. Niemniej Hi-Rez chyba uznało, że pora na powrót do korzeni. Na serwerach testowych gry jest już dostępna nowa postać, która niedługo oficjalnie zasili panteon greckich bóstw w Smite. Sama Persefona zawita gry! Trzeba przyznać, że akurat jej to chyba mało kto się spodziewał. Jej umiejętności związane będą z owocem granatu oraz roślinami.


5. Wybawcy Uldum już w Hearthstone

Wybawcy Uldum – czyli druga część rocznej trylogii w Hearthstone – zawiera 135 nowych kart, które rozszerzają możliwości tworzenia talii dzięki nowym stronnikom, zaklęciom i broniom pozyskanym na wietrznych pustyniach Uldum, starożytnej krainy, gdzie roi się od zatęchłych grobowców, potężnych artefaktów i straszliwych niebezpieczeństw.

W Wybawcach Uldum powraca Liga Odkrywców – Eliza Astrowidząca, Brann Miedziobrody, Sir Płetwin Mrrglton i Reno Jackson – czyli czwórka najpopularniejszych bohaterów gry, którzy wskoczyli na wyższe poziomy doświadczenia w iście legendarnym stylu. Każda postać z tego kwartetu kwalifikowanych archeologów posiada teraz potężny Okrzyk bojowy, którego efekt aktywuje się, kiedy w talii gracza nie ma duplikatów kart.

Ponadto Wybawcy Uldum wprowadzają do Hearthstone potężne karty Plag, takie jak na przykład Plaga murloków, która zamienia wszystkich stronników na planszy w te urocze, lecz agresywne płazy. Gracze poznają również nowe słowo kluczowe – Odrodzenie – charakteryzujące najbardziej upartych i nieustępliwych stronników, którzy po pokonaniu wracają do życia z 1 punktem życia dzięki starożytnej (ale nowoczesnej jak na tamte czasy) sztuce balsamowania. Bohaterowie wszystkich dziewięciu klas mogą też wybrać nowe Zadania, których wykonanie pozwoli im zyskać alternatywną moc specjalną


6. Rocket League usunie lootboxy z gry

Psyonix w porozumieniu z Epic Games poinformowało, że z Rocket League znikną lootboxy. System mikrotransakcji w tej produkcji czekają spore zmiany – skrzynki z łupami zostaną zastąpione przez rozwiązane znane z Fortnite Ratowanie Świata. Gracze będą zatem dokładnie wiedzieli, co kupują i czego mogą się spodziewać. Lootboxy zaś zwyczajnie zostaną usunięte.

Równocześnie, Rocket Pass Premium, DLC z samochodami oraz przedmioty z Esports Shop pozostaną w Rocket League. Deweloper wskazuje, że powyższe rzeczy będą uzupełnieniem dla nowego systemu, który pojawi się w grze już wkrótce.


Jak sami widzicie, temat lootboxów jest wszędzie! Dzisiaj jednak to by było na tyle. Zatem, kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze