Co w sieciówkach piszczy #109

Witam w kolejnym podsumowaniu tygodnia. Tym razem bez dramat i tragedii – będzie bardzo spokojnie. Mam dla Was w sumie udaną porcję informacji. Działo się sporo dobrego i generalnie doniesienia z gier sieciowych są nader pozytywne. Usiądźcie zatem wygodnie i miłego czytania życzę!

Co tym razem w sieciówkach zatrzeszczało?

1. Blue Protocol jest śliczny! I pojawi się również u nas!

2. Fallout 76 trafi na Steama

3. Harley Quinn w Fortnite

4. Mulan trafi do Smite

5. Revenant jest już dostępny w Apex Legends

6. The Cycle startuje z drugim sezonem zmagań


1. Blue Protocol jest śliczny! I pojawi się również u nas!

Blue Protocol to nowe MMORPG od Bandai Namco. W zasadzie o tym tytule na ten moment nie za wiele wiadomo. Potwierdzono jednak, że gra pojawi się w naszym regionie i przetłumaczona zostanie na język angielski. W jakim modelu zadebiutuje? Kiedy? Gdzie? Nie wiem, ale trzymam kciuki, aby miało to ręce i nogi, bowiem projekt zapowiada się prześlicznie. Pod koniec marca wystartują pierwsze testy beta dla 50 tysięcy szczęśliwców. Pozostaje zatem czekać!


2. Fallout 76 trafi na Steama

W pewnym sensie legendarny już Fallout 76 zmierza na Steama. Nastąpi to 7 kwietnia, czyli wraz z premierą aktualizacji-dodatku Wastelanders. Obecni posiadacze Fallouta 76 nie będą musieli kupować żadnej dodatkowej zawartości, aby zagrać w Wastelanders po premierze dodatku. Rozszerzenie jest całkowicie bezpłatne dla właścicieli Fallouta 76, ale ci, którzy chcą jeszcze bardziej rozwinąć jego świat, będą mogli kupić dwa pakiety zawartości związanej z poszczególnymi frakcjami lub pakiet zbiorczy, także dający graczom dostęp do unikatowych elementów kosmetycznych i przedmiotów w C.A.M.P.

Osoby posiadające już Fallouta 76 na Bethesda.net nie będą mogły przenosić atomów czy członkostwa Fallout 1st pomiędzy Bethesda.net a Steam. Dodatkowo zarabiane atomy zostaną przypisane do konkretnej platformy. Jednak przedmioty zakupione w Atomowym Sklepie będą wspólne dla obu platform – Bethesda.net i Steam.


3. Harley Quinn w Fortnite

Nie, to nie żart, pora na kolejny crossover w Fortnite Battle Royale.  Harley Quinn, kultowa dziewczyna-demolka z Gotham City, pojawiła się w Fortnite 7 lutego.  W sklepie znajdziecie zestaw Harley Quinn, w skład którego wchodzą strój Harley Quinn oraz kilofy Tłuczek Harley i Pointa. Jeśli macie ochotę się zabawić, wraz z Harley otrzymacie nowe wyzwania, dzięki którym zmienicie swoją Harley-Potworka XoXo w Zawsze Fantastyczną Harley.

Aby odblokować Zawsze Fantastyczną Harley, musicie ukończyć 3 wyzwania:

  • Znajdź się w pierwszej 30, następnie 20 i wreszcie 10 w rozgrywkach solo, w parach lub w oddziałach.
  • Trafiaj w słabe punkty.
  • Zadawaj obrażenia kilofami.

Harley Quinn będzie dostępna w sklepie do 17 lutego.


4. Mulan trafi do Smite

To również nie jest żart. Smite niedługo zasili sama Mulan. To pierwsza postać dostępna dla graczy, która będąc postacią historyczną została uznana boginią w SMITE. Już niedługo oficjalnie zawita do gry.

Mulan jest zręcznym i agresywnym wojownikiem. Jej umiejętności polegają często na serii szybkich ciosów, którymi zasypuje wrogów. Mimo to zachowuje przyzwoitą siłę. Powinna być w stanie mierzyć się z wieloma przeciwnikami specjalizującymi się w grze na solo linii, ale może też dopasować się do walki w dżungli.

Każda umiejętność symbolizowana jest przez swoją unikatową broń i każda ma swój indywidualny poziom sprawności. Mulan dysponuje także wyjątkową umiejętnością ruchową, która umożliwia jej strzelanie do wrogów i przyciąganie ich do siebie ALBO strzelanie do ścian i przyciąganie siebie do nich – jeśli tylko ma odpowiedni poziom sprawności. Aż strach się bać!

Mulan w Smite!


5. Revenant jest już dostępny w Apex Legends

4 sezon wystartował w Apex Legends i serdecznie polecam tego battle royale’a. Warto dać mu szansę, zwłaszcza, że widać jak Respawn stara się rozwijać tytuł. Poza nową bronią, karabinem snajperskim Sentinel, zmianami w grach rankingowych i na mapie, wprowadzono nową postać – Revenanta.

Ten syntetyczny koszmar to zawodowy zabójca i prawdziwa zmora w grze:

  • Pasywka – Tropiciel - Wspinasz się wyżej i szybciej się poruszasz podczas kucania.
  • Zdolność taktyczna – Uciszacz - Rzuć urządzenie, które zadaje obrażenia i ogranicza zdolności wrogów przez 10 sekund.
  • Zdolność specjalna - Totem śmierci - Rzuć totem, który przez określony czas chroni przed śmiercią tych, którzy go używają. Zamiast umrzeć lub zostać powalonym, wrócisz do totemu z 1 HP.

Wierzcie mi na słowo, Revenant potrafi napsuć krwi!


6. The Cycle startuje z drugim sezonem zmagań

Nowy sezon, nowe wyzwania: berlińskie studio YAGER rozpoczyna Sezon 2 w swoim rywalizacyjnym quest shooterze The Cycle. Nowy sezon wprowadza mapę o nazwie Wodospad Księżycowy, która wzbogaca Fortunę III o cztery biomy. Prospektorzy eksplorujący mapę odwiedzą różne obszary, takie jak las, pola uprawne, skaliste równiny, pustynię, a nawet obszar miasta z barem i gigantycznym statkiem kosmicznym! Nowa mapa jest znacznie większa, bardziej otwarta i dostosowana do różnych stylów gry.

Sezon 2 nadchodzi wraz z nową Przepustką Sezonową, dostępną w dwóch wariantach. Bezpłatny karnet zapewnia ponad 50 nagród dla Prospektorów, a złota wersja daje dostęp do ponad 180 nagród. Złota przepustka zawiera także wszystkie nagrody z darmowej przepustki. Należą do nich emotikony, banery, elementy personalizacji postaci oraz skórki i powłoki do broni i zbroi. Oferuje ona również zupełnie nowe opcje dostosowywania kapsuł zrzutów, nowe typy pojazdów, a nawet nową broń białą do walki w zwarciu.

The Cycle to też produkcja warta uwagi. Dostępna jest w języku polskim i to za darmo, ale uprzedzam, że jedynie przez Epic Games Store.


I dzisiaj to by było na tyle. Cześć!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze