Co w sieciówkach piszczy #43

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 26 Sierpień 2018
  • Komentuj 3

Dzisiaj nie obyło się bez śmieszków. Znajdziecie kilka ciekawszych wiadomości, z jedna drama się trafi, a do tego natkniecie się na nietypową sytuację. Jest bowiem projekt na który czeka sporo osób, ale wybór wydawcy nie trafił (całkiem słusznie) w gusta społeczności. Reszty raczej dopowiadać nie muszę.

A tak poza tym, co dla Was przygotowałem?

  1. Bless szykuje swoją konsolową wersję
  2. Gabe Newell zaszczycił nas swoim głosem w Dota 2
  3. Monster Hunter: World sprzedaje się jak ciepłe bułeczki
  4. Dwójka Polaków robi Tibię 3D
  5. Ashes of Creation zostanie wydane przez my.com
  6. Mefisto nową postacią w Heroes of the Storm
  7. The Crew 2 z poduszkowcami

1. Bless szykuje swoją konsolową wersję

Ach, Bless. Miały być gruszki na wierzbie, a wyszedł totalny przeciętniak i to nie do końca dobrze działający. Neowiz jednak idzie w zaparte i zapowiada specjalną, konsolową wersję gry. Bless Unleashed pojawi się w przyszłym roku na Xbox One i będzie zupełnie odmienionym MMORPG-iem. Hulać ma na Unreal Engine 4 oraz zaoferować zupełnie nowe doznania.

Za projekt odpowiada inne, podległe studio, a za wydanie konsolowej odsłony odpowiadać ma Bandai Namco. Deweloperzy zapewniają, że oryginalne Bless Online w ogóle na tym nie ucierpi. Jakby cokolwiek mogło temu tytułowi jeszcze zaszkodzić…


2. Gabe Newell zaszczycił nas swoim głosem w Dota 2

Tak, nasz pan i władca, zbawca, twórca Valve oraz Steam, prekursor oraz obiekt modlitw sekty #PCMR pojawił się w Dota 2. Jako kto? Jako darmowy pakiet głosowy dla posiadaczy przepustki sezonowej. Dokładnie, Gabe Newell swoim niebiańskim głosem będzie informował Was o zabójstwach oraz postępach podczas potyczek. I wiecie co? Robi to genialnie! Zresztą, posłuchajcie sami.


3. Monster Hunter: World sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Nie przesadzam, to debiut tej marki na blaszakach oraz jej pierwsze, większe kroki na inny rynek, niż Azja. Capcom chyba zdecyduje się na kolejne, bardziej śmiałe wejścia do Europy i Stanów Zjednoczonych, bowiem Monster Hunter: World sprzedał się już w ilości 10 milionów kopii. Ja niestety mam za słaby sprzęt, aby móc cieszyć się tą produkcją, ale miałem okazję ją ogrywać. I doprawdy jest niezła! Szkoda tylko, ze wersja na PC nie jest pozbawiona błędów, a na ich naprawienie trzeba trochę czekać.


4. Dwójka Polaków robi Tibię 3D

I to bez użycia krzesła! Tak, wiem – kiepski żarcik. Dwóch naszych rodaków o ksywach Fedor oraz Pikus, pragnie przenieść kultową w Polsce Tibię do świata 3D. Z tego powodu pracują dzielnie nad swoim projektem, aby ten MMORPG mógł działać na Unity Engine. Czeka ich mnóstwo roboty, ale chętnie do zabawy pewnie się znajdą. Szczegóły znajdziecie tutaj.


5. Ashes of Creation zostanie wydane przez my.com

Tytuł na który zdecydowanie czekam. Przez wielu uznany za nadzieję i zbawcę gatunku MMORPG. Nawet ja, naczelna maruda, dałem się złapać i z pewnym optymizmem obserwuję Ashes of Creation. Niemniej deweloperzy popełnili małą wpadkę, a przynajmniej tak twierdzi społeczność. Otóż ogłosili, że wydawcą gry w Europie będzie rosyjskie my.com.

Nie wszyscy z Was mogą kojarzyć tę firmę, ale dla potwierdzenia powiem, że ich historia gier sieciowych nie jest kolorowa. Spore Pay-to-Win, duże opóźnienia z aktualizacjami, czy problemy z serwerami. Niemniej nadal jest to MNIEJSZE ZŁO, niż taka Aeria, czy Gameforge, ”cieszące się” jeszcze gorszą sławą. Ekipa Ashes of Creation zapewnia, że wydawca nie będzie miał wpływu na grę, więc fani powinni być spokojni o ich projekt. Miejmy nadzieję…


6. Mefisto nową postacią w Heroes of the Storm

No, Nexus w końcu wzbogaci się o kolejnego diabła. Postaci z uniwersum Diablo nie brakuje, ale piekielnych pomiotów zdecydowanie było za mało. Dlatego z radością informuję, że Mefisto już niedługo dołączy do innych bohaterów Heroes of the Storm. Będzie pełnił rolę maga, przy czym całkiem mobilnego! Jedna z jego superzdolności pozwoli nawet poczuć się jak Karthus z League of Legends!


7. The Crew 2 z poduszkowcami

Wyścigówka Ubisoft nie przestaje zadziwiać. Już 26 września pojawi się aktualizacja ”Gator Rush”, która dostępna będzie dla wszystkich za darmo. Cóż takiego wprowadzi? Prócz nowego poziomu trudności, czy kolejnych tras oraz maszyn – zupełnie nowy pojazd. Przyjdzie nam bowiem zasiąść za sterami poduszkowców! Na koniec dodam, że pojazdy otrzymają również nowy, legendarny poziom rzadkości, więc będzie o co walczyć.


Tym szalonym akcentem kończymy dzisiejsze zestawienie. Do zobaczenia za tydzień!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze