Co w sieciówkach piszczy #78

Uroczy maj, prawda? Nie wiem jak u Was, ale u mnie pogoda jest kapryśna ponad miarę. Deszcz przeplata się z piękna pogodą – pełne RNG. Nawet prognozom nie można do końca wierzyć, bowiem ”nikt nie spodziewał się chmury deszczowej”. Z drugiej strony to idealna wymówka, aby siedzieć w domu i grać. W co takiego? Np. A Plague Tale: Innocence, które nasza Kamila serdecznie poleca. Takoż robię i ja, powiadam Wam bowiem, że to dobra gra jest.

Dobra, nie przyszliście jednak o single-playerach tutaj czytać. Co tam w sieciówkowie piszczy?

1. Ragnarok Online Classic zamyka serwery

2. Revelation Online pozwoli zmierzyć się nam ze znakami zodiaku

3. Powstaje samodzielne Dota Auto Chess od Valve

4. Path of Exile zapowiada Legion

5. League of Legends z wersją mobilną? Czemu nie!

6. Poker w Red Dead Online nie dla Polski


1. Ragnarok Online Classic zamyka serwery

Ragnarok Online to jeden z moich ulubionych MMORPG-ów. Niestety, pogalopował w swoją stronę, a ja w swoja i nasze drogi się rozeszły. Dlatego z entuzjazmem powitałem informacje o otwarciu klasycznych serwerów. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i pełna Item Shopu z Pay-to-Win. Z tego powodu zrezygnowałem ze swoich przygód z Ragnarok Online Classic, jak i spora część społeczności.

Po siedmiu latach Gravity Interactive zdecydowało się zamknąć serwery gry, bowiem zainteresowanie spadło na tyle, że nie opłacało się projektu utrzymywać. Skłamałbym pisząc, że jest mi szkoda. Zaskoczony natomiast jestem, że wytrzymali tak długo!


2. Revelation Online pozwoli zmierzyć się nam ze znakami zodiaku

Revelation Online wzbogaci się 27 maja o endgame’owy dungeon w ramach aktualizacji Heaven and Earth. Udamy się do Temple of the Twelve, czyli instancji koncentrującej się dookoła dwunastu znaków zodiaku. Wyzwanie dostępne będzie dla postaci od poziomu 59. Dungeon będzie skalował się do poziomu herosa, więc na poziomie 79 nie spotkamy słabszego wyzwania, tylko takie, które będzie dostosowane do nas.

Co lepsze, nigdy nie będziemy wiedzieli, z którym znakiem zodiaku  przyjdzie nam się zmierzyć. Do tego całość podzielono na trzy hale – każda kolejna zwiększa poziom trudności Temple of the Twelve. Obawiam się jednak, że to nieco za mało, aby ponownie przyciągnąć graczy.


3. Powstaje samodzielne Dota Auto Chess od Valve

Valve to mistrzowie przerabiania modów na pełnoprawne gry. Twórcy Steama i tym razem podtrzymują tradycję, ogłaszając, że modyfikacja do Dota 2, Dota Auto Chess, otrzyma swą samodzielną wersję. Co ciekawe, twórcy oryginału zajmą się wydaniem niezwiązanego z Dotą Auto Chessa na urządzenia mobilne.

Kierowany jest on na rynek chiński i Valve zadeklarowało udzielenie im wszelakiego wsparcia. W zamian twórcy modyfikacji będą służyli radą przy powstawaniu osobnego Dota Auto Chess. Ciekawe, co z tego wyniknie, ale biorąc pod uwagę popularność moda, jest spora szansa, że Valve zwyczajnie trafi w dziesiątkę. I zmyje wstyd po Artifact…


4. Path of Exile zapowiada Legion

Legion to nazwa nowego dodatku do Path of Exile. Na PC-tach zadebiutuje 7 czerwca, a na PlayStation 4, 10 czerwca. W jego ramach możemy spodziewać się tony nowego sprzętu, umiejętności, poprawek do inteligencji przeciwników oraz zapowiadanego reworku systemu walki w zwarciu. Umiejętności związane z walką na bliski dystans zostały przerobione tak, aby były opłacalne. Do tego dostaliśmy kilka nowych zdolności, więc jest w czym wybierać.

Tytułowi Legion z kolei to zwalczające się frakcję. My zaś wkroczymy pomiędzy młot, a kowadło i postaram się ukraść dla siebie kawałek chleba. Zbierając z przywołanych legionistów Timeless Splinters, będziemy mogli użyć teleportera, który przeniesie nas do strefy z bossami. Nowości jest naprawdę dużo, zresztą oglądajcie sami.


5. League of Legends z wersją mobilną? Czemu nie!

Uwaga, to jedynie ploteczka. Reuters donosi bowiem, że Riot Games nawiązało ścisłą współpracę z Tencent (ich właściciele) i razem produkują mobilną wersję League of Legends. Nie byłoby to żadne zaskoczenie, bowiem LoL to nadal najpopularniejsza MOBA na rynku. Kwestią czasu było zatem, aż tytuł ten pojawi się na smartfonach. Co ciekawe, podobno projekt powstaje już od ponad roku, lecz jego premiery nie powinniśmy się spodziewać w tym roku. Najwcześniejszy debiut wskazuje się na rok 2020.

W tym wszystkim dziwi tylko to, że Tencent nie ma problemu i sam pracuje przy mobilnym League of Legends. Nie zapominajmy bowiem, że chiński gigant ma na swoim koncie kilka mobilnych klonów LoL-a…


6. Poker w Red Dead Online nie dla Polski

Red Dead Online jakiś czas temu otrzymało sporą aktualizację zawartości. Wprowadzono np. możliwość grania w pokera. Okazuje się jednak, że nie jest ona dostępna dla wszystkich. Ograniczenia wynikające z ustawodawstwa sprawiły, że Rockstar musiało wprowadzić blokady krajowe. W efekcie, jeśli w Waszym państwie prawo dotyczące hazardu w jakiś problematyczny sposób reguluje pokera online, to… macie problem.

Tak, dokładnie, deweloperzy zwyczajnie prewencyjnie zablokowali możliwość grania w pokera w Red Dead Online osobom, w których kraje regulują tę kwestię. Mowa tutaj np. o Polsce. Nasi rodacy nie mogą zasiąść do stołu pokerowego, bowiem Rockstar zablokował tę możliwość. Prawo w Polsce nie zakazuje pokera online, ale nakłada na niego szereg ograniczeń. Jak widać twórcy woleli uniknąć problemów czy trudności, oczywiście kosztem graczy.


Dzisiaj to by było na tyle. Do napisania za tydzień!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze