Co w sieciówkach piszczy #102

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 15 Grudzień 2019
  • Komentuj 1

Heyo! Za nami The Game Awards 2019 i przyznam szczerze, że nie oczekiwałem, aby ta impreza przyniosła nam coś istotnego, jeśli chodzi o gry sieciowe. Okazało się jednak zupełnie inaczej i nagle mamy wysyp nowych tytułów, informacje o dawno niesłyszanych projektach oraz ogólne zaskoczenie, że coś się dzieje. Zapraszam zatem dalej!

Co tam dzisiaj upichciłem?

1. Warframe dostało Empyrean, można latać w kosmosie

2. Star Wars znowu w Fortnite

3. New World z datą premiery

4. Skyrim w The Elder Scrolls Online

5. Magic: Legends to nowe MMO od Cryptic Studios

6. Planetside Arena anulowane

7. Nine to Five to nowy, taktyczny, drużynowy shooter


1. Warframe dostało Empyrean, można latać w kosmosie

Ach! Nie tak dawno informowałem o aktualizacji, która pozwala na skonstruowanie statku kosmicznego w Warframe. Teraz śpieszę donieść, że można maszynę ruszyć już z hangaru oraz wziąć udział w podbijaniu przestrzeni kosmicznej! Uprzedzam jednak, że jest to wymagająca zabawa i docelowo potrzebna jest załoga do obsługi statku.

Nie zmienia to jednak faktu, że zabawa jest przednia! Z czasem pojawią się NPC, które posłużą za załogę, ale na ten moment trzeba polegać na innych graczach.


2. Star Wars znowu w Fortnite

Reżyser J.J. Abrams ujawnił, że w sobotę 14 grudnia o godzinie 20:00 w Fortnite na żywo w Karkołomnym Kinie będzie mieć miejsce premierowy pokaz wyjątkowej, niepublikowanej dotąd sceny z filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Co ciekawe, każdy, kto brał w nim udział otrzymał darmową lotnię TIE Whisper!

Event już za nami. Nie obyło się bez drobnych problemów, ale nie zabrakło również walki na miecze świetlne, które stały się teraz atrakcją oraz wyzwaniem w Fortnite! Niech Moc będzie z Wami.


3. New World z datą premiery

Amazon w końcu ujawniło szczegóły związane z New World, czyli ich MMORPG-iem. Tytuł ten wydany zostanie w modelu Buy-to-Play, dostępny będzie na Steamie, a oficjalnie zadebiutuje już niedługo, bowiem 26 maja 2020 roku!

Deweloperzy wprowadzili podobno sporo zmian, bazując na uwagach osób testujących wersję alfa. PvP będzie opcjonalną rzeczą w New World, a do tego całkowicie znikną elementy survivalowe. Do dyspozycji graczy oddane zostaną trzy frakcje, pojawi się sporo zawartości PvE, rozwój postaci występować będzie w postaci drzewka umiejętności W BRONI, a do tego nie zabraknie questów od NPC. Zapowiada się ciekawa produkcja!


4. Skyrim w The Elder Scrolls Online

ZeniMax dostarczyło nowy cinematic do The Elder Scrolls Online. Zwieńcza on Sezon Smoka oraz wszystkie, ostatnie rozszerzenia i DLC. Mamy ładnie podsumowaną kampanię fabularną oraz zapowiedź czegoś nowego. W przyszłym roku przyjdzie nam odwiedzić Skyrim, a wszystko w ramach Dark Heart of Skyrim. Pełną prezentację dodatku otrzymamy 16 stycznia 2020 roku podczas HyperX Esports Arena Las Vegas.


5. Magic: Legends to nowe MMO od Cryptic Studios

Magic: The Gathering MMO to projekt od Cryptic Studios, który zostanie wydany w modelu Free-to-Play przez Perfect World. O tytule tym w zasadzie wciąż niewiele wiadomo. No, oficjalnie zmienił nazwę na Magic: Legends, a do tego dostarczono teaser trailera, który w zasadzie niewiele wnosi. Niemniej gra żyje, rozwija się i w styczniu 2020 roku otrzymamy na jej temat więcej informacji. Warto zatem czekać.


6. Planetside Arena anulowane

Daybreak poinformowało, że Planetside Arena zostało anulowane. Tytuł ten od kilku miesięcy działał w ramach Early Accessu. Miał sporo problemów, co przełożyło się na nikłe zainteresowanie ze strony graczy. Deweloperzy ostatecznie zdecydowali, że 10 stycznia 2020 roku serwery zostaną zamknięte, a gra zwyczajnie zniknie. Pozostaje trzymać kciuki, aby to w żaden negatywny sposób nie wpłynęło na Planetside 3.


7. Nine to Five to nowy, taktyczny, drużynowy shooter

Redhill Games, międzynarodowe studio założone przez weteranów tworzenia gier AAA, pracujących wcześniej w takich firmach, jak Remedy Entertainment i Wargaming, ujawniło swoje debiutanckie IP – Nine to Five. Zaprezentowana podczas The Game Awards gra to świeże spojrzenie na taktyczną strzelankę FPS, w której rozsądna praca zespołowa bierze górę nad brutalną siłą i refleksem.

Osadzona w bliskiej przyszłości, gdzie korporacje mają władzę nad każdym aspektem życia, a bycie najemnikiem to tylko kolejna praca, Nine to Five skupia się na emocjach towarzyszących przechytrzaniu przeciwników. W każdym meczu rywalizują ze sobą trzy trzyosobowe drużyny podczas trzech intensywnych rund ze zmieniającymi się celami. Każda runda wpływa na następną, zwiększając napięcie i zmuszając graczy do ciągłego dostosowywania strategii, aby wygrać.

Nine to Five jest obecnie w fazie rozwoju na platformę docelową PC. Zespół Redhill stara się zaangażować społeczność na wczesnym etapie, aby uzyskać informacje zwrotne na temat kierunku rozwijania się gry. Gracze mogą zarejestrować się już teraz na stronie www.NinetoFive.game, aby być pierwszymi, którzy wezmą udział w testach alfa Nine to Five w 2020 roku.


Dzisiaj to by było na tyle. Cześć, czołem i kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze