Co w sieciówkach piszczy #82

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 24 Czerwiec 2019
  • Komentuj 0

Dzisiaj będzie przyjemnie – to Wam mogę obiecać. Wyjątkowo bowiem w „Co w sieciówkach piszczy” nie znajdziecie żadnych dramatów, chociaż skłamałbym pisząc, że nic się na rynku nie działo. Zwyczajnie uznałem jednak, że tym razem będziecie musieli zadowolić się raczej dobrymi nowinami. Tak dla odmiany!

Co zatem tym razem w tych grach sieciowych piszczy?

1. Dota Underlords już dostępna

2. Star Wars: The Old Republic zmniejsza ograniczenia dla darmowych raczy

3. Novigrad zawita do Gwinta

4. Klasyczne Final Fantasy XIV nie powstanie

5. Wyzwanie Baptiste'a: Brzemię Przeszłości w Overwatch

6. Rise of Azshara w World of Warcraft pod koniec czerwca


1. Dota Underlords już dostępna

Wspominałem już chyba, że kolejny mod doprowadził do powstania osobnego gatunku gier? Tym razem chodzi o Auto Chess. Riot Games ma swoje, Epic Games wyda u siebie, a Valve nie gorsze, również udostępniło własną wariację. Dota Underlords dostępna jest już dla wszystkich, całkowicie za darmo. W produkcję grać można na PC, ale również urządzeniach mobilnych. Weźcie tylko pod uwagę, że aktualnie tkwi w otwartej becie, więc wciąż mogą być pewne problemy, czy niedoróbki. Zainteresowanych zapraszam tutaj.


2. Star Wars: The Old Republic zmniejsza ograniczenia dla darmowych raczy

BioWare poinformowało, że darmowi gracze Star Wars: The Old Republic będą mieli w końcu mniej związane ręce w tym MMORPG-u. Zmniejszają bowiem ograniczenia kont Free-to-Play, ale spokojnie – nie na tyle, by płacenie subskrypcji było nieopłacalne. Co zatem czeka darmowych graczy? Zwiększenie liczby kredytów do 1 miliona,  dodatkowy quick bar na umiejętności oraz znikną limity na szybkie podróżowanie czy Medical Probes. Nic, tylko się cieszyć!


3. Novigrad zawita do Gwinta

Novigrad pojawi się w Gwincie już 28 czerwca. Nowy dodatek zaoferuje frakcję o nazwie Syndykat z ponad dziewięćdziesięcioma kartami, reprezentującymi mroczne sekrety novigradzkiego półświatka. Piętnaście kart jest wielofrakcyjnych (po trzy na każde, istniejące stronnictwo), dzięki czemu uzupełnimy również stare talie. Otrzymamy również pięciu nowych dowódców, a każdy z nich wprowadzi swoje unikalne umiejętności.

Nie zabraknie kolejnych słów kluczowych oraz mechaniki o nazwie Korona. Oficjalna waluta Novigradu może być wykorzystywana aby aktywować umiejętności kart, które posiadają słowo kluczowe Opłata. Kolejne nowe słowo kluczowe to Zarobek. Po zagraniu karty z tą umiejętnością otrzymacie określoną liczbę Koron. 

Dojdą do tego Zbrodnie oraz Zastraszenie, będzie można wyznaczać Nagrody za likwidację określonej karty, płacić Trybut, zarządzać Kapitałem oraz męczyć się z Niepoczytalnością. Naprawdę jest tego dużo!


4. Klasyczne Final Fantasy XIV nie powstanie

Klasycznych serwerów gier MMORPG nie brakuje. W zasadzie każdy, większy tytuł ma swojego Classica. Final Fantasy XIV jednak nie dołączy do tego grona. Producent i jeden z wyżej postawionych pracowników Square Enix, Naoki Yoshida, wprost powiedział, że byłby to koszmar. Zdaje sobie bowiem sprawię, że oryginalny Final Fantasy XIV (nie A Realm Reborn!) był potworną produkcją, o której lepiej nie wspominać.

Dlatego wizja specjalnych serwerów, które przypomniałyby bolesne wspomnienia wydaje się mu zabawna, a przy tym straszna. Square Enix słyszy głosy fanów na temat Classica Final Fantasy XIV, ale tej prośby zwyczajnie raczej nie spełni.


5. Wyzwanie Baptiste'a: Brzemię Przeszłości w Overwatch

Blizzard poinformował o uruchomieniu mini-wydarzenia Wyzwanie Baptiste'a: Brzemię Przeszłości w Overwatch. Trzeba będzie wygrywać mecze, aby zdobywać przedmioty kosmetyczne. Ewentualnie oglądać transmisje na Twitchu u wybranych streamerów – wtedy również zgarniemy jakieś łakocie. Pełna rozpiska dostępna jest tutaj.

Warto również wspomnieć, że Blizzard udostępnił w Overwatch na wszystkich platformach funkcję Powtórki, która pozwoli graczom oglądać mecze w z dowolnej perspektywy. Podobnie jak najlepsze zagrania, powtórki będą dostępne do czasu pojawienia się nowej aktualizacji, kiedy to zostaną zresetowane.


6. Rise of Azshara w World of Warcraft pod koniec czerwca

W końcu World of Warcraft otrzyma nową zawartość. Dawno temu zapowiadana aktualizacja Rise of Azshara pojawi 26 czerwca w Europie. O tym, co wprowadzi poczytacie tutaj. Ze swojej strony dodam, że będzie to spora aktualizacja, mająca zachęcić graczy do powrotu do króla MMORPG. Dwa, nowe obszary, rajd, sporo mechanik, zmiany klasowe, Hearth of Azeroth wreszcie stanie się użyteczny – jest tego naprawdę dużo.

Pozostaje liczyć na to, że Blizzard czegoś po drodze nie zepsuje. Np. kosmicznych wymagań do odblokowania możliwości latania w Battle for Azeroth.


Dzisiaj skromnie, tak wiem. Przepraszam i obiecuję poprawę!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze