Co w sieciówkach piszczy #65

Uszanowanko wszystkim! W tym tygodniu nie mam dla Was żadnych dramatów, czy ekscytujących wieści. Co prawda dookoła Metro Exodus zrobiło się spore zamieszanie, ale tytuł ten jest poza moją jurysdykcją, więc na łamach tego materiału dam mu święty spokój. Za to mogę powiedzieć, że przyłączyłem się do wesołej gromadki osób zagrywających się w Apex Legends. Daleko mi do miana dobrego gracza – w sumie to drewno ze mnie – tak bawię się wyśmienicie!

Przejdźmy jednak do rzeczy! Co działo się w minionym tygodniu?

1. Polski raper robi MMORPG-a

2. Heroes of the Storm otrzymało zmiany w Item Shopie oraz serię nowych skórek

3. Dark Rifty już dostępne w Black Desert Online

4. Rainbow Six Siege pozbywa się swojego Starter Edition

5. Torchlight Frontiers nie do końca będzie grą MMO

6. Spellbreak również przechodzi do Epic Games Store

7. PlanetSide Arena po raz kolejny przesunięte


1. Polski raper robi MMORPG-a

Nie, to nie żart. Jak podaje portal glamrap.pl polski raper o ksywie Słoń tworzy rodzimego MMORPG-a. Szuka nawet grafików, dzięki czemu możemy mniej więcej założyć czym będzie jego gra. Wszystko wskazuje na to, że otrzymamy od niego oraz Loży Szyderców jakąś wariację, odmianę lub coś przypominającego Tibię.

Słoń szuka bowiem osób, które potrafią tworzyć w stylu Pixel Art i zajmować się animacjami poklatkowymi. Jeszcze w tym roku projekt pojawi się na platformie Wspieram.to. Ja zaś nie zdziwiłbym się, gdyby była to ciekawa akcja promocyjna nowej płyty, ale kto wie co z tego wyjdzie!


2. Heroes of the Storm otrzymało zmiany w Item Shopie oraz serię nowych skórek

MOBA Blizzarda jakoś tam żyje. Kilka dni temu na serwerach pojawiła się aktualizacja zawartości. Co prawda nie jest to Lunar Festival (przeniesiono go na wiosnę), tak kilka nowych rzeczy się znajdzie. Przykładowo Deckard Cain wrócił z wojny jako Deckard Pain, a wraz z nim inni herosi otrzymali skórki z serii Resistance.

Do tego mocno zmieniono Item Shop w Heroes of the Storm. Wszystkie skórki otrzymały swój wariant cenowy w gems (waluta premium) oraz shards. Oznacza to, że żaden skin nie będzie dostępny tylko i wyłącznie w zestawie. Wszystko będziemy mogli nabyć oddzielnie. W przyszłości pojawi się również opcja zmiany golda na shardy, więc jak widać pełen wypas.


3. Dark Rifty już dostępne w Black Desert Online

Pearl Abyss i Kakao Games informują, że Dark Rifty to wyzwanie przeznaczone dla solo graczy. Należy wykonać serię questów, aby odblokować do nich dostęp. Potem będziemy szukali tych portali i samotnie walczyli z przeciwnikami. Każdy boss będzie widział tylko ”nas”, więc nie ma tutaj mowy o tym, że ktokolwiek nas wspomoże lub nam przeszkodzi w zabawie.

Wrogowie mają szansę na pozostawienie po sobie skrzynki z akcesoriami. Należy jednak uważać, bowiem nie walka z nimi nie zawsze będzie spacerem po parku. Wszystko zależeć ma od tego, w którym Monster Zone pojawi się Dark Rift. Spokojnie, nie ma żadnej kary za umieranie przy walce z bossem, więc wyzwanie możecie podejmować tak często, jak tylko chcecie. Nie musicie się również martwić, że ktoś Wam go ukradnie lub przeciwnik zniknie, bowiem tak się nie stanie. Zatem nie czytajcie dalej, a zwyczajnie idźcie polować!


4. Rainbow Six Siege pozbywa się swojego Starter Edition

Ubisoft zdecydowało, że Rainbow Six Siege nie potrzebuje swojego Starter Edition. Ta wersja była krytykowana przez społeczność, więc firma zdecydowała, że zwyczajnie ją usuną. Dotychczasowi jej posiadacze otrzymają w zamian aktualizację – za darmo! - do wersji Standard.

Jakby tego było mało, właśnie edycja Standard otrzymała sporą, a do tego permanentną obniżkę swojej ceny. Podstawkę Rainbow Six Siege bez żadnej promocji będzie można nabyć za niecałe 80 złotych. Nic tylko brać i korzystać!


5. Torchlight Frontiers nie do końca będzie grą MMO

A raczej nie w takim znaczeniu w jakim moglibyśmy się spodziewać. Nadal pozostanie sieciową produkcją, gdzie setki osób będą bawiły się na serwerach. Niemniej w określonym świecie gry, a raczej na jednej mapie, maksymalnie osiem osób będzie podróżowało ze sobą. Wszystko ze względu na to, że większa liczba graczy równocześnie sprawiłaby, że w Torchlight Frontiers byłoby zwyczajnie zbyt ciasno.

Dlatego deweloper zdecydował, że osiem poszukiwaczy przygód to zdecydowanie wystarczająca liczba. Nadal będziemy podczas swojej przygody napotykali się na innych graczy, ale potraktujemy ich jak druhów, a nie problematyczną szarańczę. Instancjonowane etapy (podziemia) przewidują zaś zabawę dla czteroosobowej drużyny. Nie wiem jak Wy, ale ja tam się zwyczajnie cieszę. Może to nie MMO, ale w takiej zabawie nie potrzebuję hordy graczy, a wystarczy, że raz na jakiś czas spotkam kogoś lub odwiedzę jego fort.


6. Spellbreak również przechodzi do Epic Games Store

Ostatnim razem pisałem, że Dauntless wybiera się do Epic Games Store. Teraz informuję, że Spellbreak również zbiera swoje manatki i przeprowadza się ze Steama właśnie tam. Oznacza to, że uczestnicy testów mają ostatnie chwile, aby cieszyć się z platformy Valve, zanim ich produkcja ostatecznie przeniesie się do nowego lokum. Równocześnie deweloper poinformował o zniesieniu NDA, więc można korzystać z dobrodziejstwa YouTube’a i podziwiać tego battle royale’a z czarodziejami w rolach głównych.

Jeśli ktoś zapytałby mnie o zdanie to powiedziałbym, że Spellbreak jest śliczne, gra się przyjemnie, walki są dynamiczne, ale formuła battle royale nie służy temu tytułowi. Zdecydowanie bardziej widziałbym go jako coś w stylu Overwatch.


7. PlanetSide Arena po raz kolejny przesunięte

Daybreak poinformowało, że zmuszone jest przesunąć po raz drugi premierę PlanetSide Arena. Ta płatna produkcja, która jest nie-do-końca kontynuacją PlanetSide 2 podobno nie spełniła wymagań deweloperów. Zdecydowano zatem, że ewentualny jej debiut wypadnie lepiej podczas tegorocznych wakacji. Nie podano jednak konkretnej daty i z tego powodu firma refunduje wszystkie zamówienia pre-orderowe na PlanetSide Arena.

Kiedy data premiery zostanie oficjalnie zadeklarowana, wtedy ponownie będzie można zamówić sobie ten tytuł. Miejym zatem nadzieję, że twórcy wykorzystają ten czas, aby doszlifować swój produkt.


Dzisiaj to by było na tyle. Trzymajcie się ciepło, a ja idę przegrywać w Apex Legends!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze