Co w sieciówkach piszczy #85

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 15 Lipiec 2019
  • Komentuj 0

Lato to podobno sezon ogórkowy na rynku gier. Coś w tym jest, bowiem największe premiery rzeczywiście zaplanowane zostały na jesień. Nie dotyczy to jednak gatunku gier sieciowych, które w tym czasie szaleją z aktualizacjami. Nie żartuję, niemal każdy tytuł dostaje jakiś dodatek, mini-rozszerzenie, większą aktualizację – zawartości nie brakuje! Zresztą, zaraz się sami o tym przekonacie.

Jakie nowości pojawiły się w ostatnim tygodniu?

1. Festiwal Z.Ł.O.gnia jest już dostępny w Hearthstone

2. Percival już czeka w Albion Online

3. Neverwinter Online z nowym dodatkiem oraz rasą

4. Jordania już zbanowała PUBG – Fortnite będzie następny

5. Fortune & Glory w Dauntless już od jutra

6. Dinozaury już straszą w RuneScape


1. Festiwal Z.Ł.O.gnia jest już dostępny w Hearthstone

Blizzard ostatnimi czasy przypomniał sobie o Hearthstone i postanowił zaserwować nam sporo atrakcji. Ostatnim razem pisałem o najnowszym dodatku, który w sierpniu pojawi się w grze. Teraz mam przyjemność zaprezentować Festiwal Z.Ł.O.gnia, który już trwa.

Od 10 lipca, godz. 20:00 czasu polskiego do 31 lipca, godz. 19:00 czasu polskiego gracze mogą walczyć o nagrody, biorąc udział w następujących wydarzeniach:

  • Zderzenie z Czarną Górą, tydzień 1 (10-17 lipca): To przygoda dla jednego gracza, któremu przyjdzie dowodzić całą drużyną! Graj jako różni członkowie Ligi Z.Ł.A. i walcz z bossami Czarnej Góry. Możesz zdobyć rewers Ragnaros, jeśli pokonasz wszystkich 8 bossów. Z kolei za pokonanie 4 bossów po raz pierwszy otrzymasz pakiety kart z Wybawców Uldum. Na graczy czekają również nagrody za jak najszybsze pokonanie przeciwników.
  • Zderzenie z Czarną Górą, tydzień 2 (17-24 lipca): W tym tygodniu podczas walki z bossami Czarnej Góry wcielisz się w prawdziwego Arcyzłoczyńcę! Pokonaj 4 bossów, aby zdobyć pakiety kart z Wybawców Uldum. Za pokonanie 8 bossów w Twoje ręce powędruje złota karta Intryga Rafaama.
  • Pojedynek płomieni (24-31 lipca): Nowa Karczemna bójka gracz vs. gracz, w której tylko najlepsze talie dotrą na sam szczyt góry. Uczestnicy otrzymają losową talię. Jeśli przegrają, w kolejnym meczu otrzymają talię, którą zostali pokonani. Za pierwszą wygraną bójkę gracz otrzyma jeden pakiet kart z Wybawców Uldum.

Szczegóły znajdziecie tutaj.


2. Percival już czeka w Albion Online

Albion Online wzbogacił się o nową aktualizację zawartości. W sumie jest to siódmy „dodatek” do tego MMORPG-a. W ramach Percivala (taka jego nazwa) gracze mogą korzystać z lochów dla samotnych wilków, dodatkowych opcji customizacji postaci oraz wierzchowca oraz rozszerzanych banków osobistych. Pojawili się dodatkowi przeciwnicy, wersja próbna bitew miejskich, czyli PvP dla 40 osób (dwie drużyny po 20 graczy w każdej). Jest tego znacznie więcej, ale tego dowiecie się już z filmiku.


3. Neverwinter Online z nowym dodatkiem oraz rasą

Rozszerzenie Uprising pojawi się w Neverwinter Online już 13 sierpnia. W ramach dodatku dostaniemy nową, astralną lokację, mapę PvP, Triala dla 10 osób oraz kolejną, grywalną rasę – tym razem Gith. Mało? Deweloperzy zająknęli się o przebudowanie etapu początkowego tego MMORPG-a. Dotyczyć to ma lokacji oraz zadań, a wszystko po to, aby doświadczenia nowych graczy były zdecydowanie przyjemniejsze.


4. Jordania już zbanowała PUBG – Fortnite będzie następny

Jakaś odmiana od samych aktualizacji, ale niezbyt pozytywna. Rząd Jordanii w porozumieniu z krajowym „Telecommunications Regulatory Commission” postanowił zablokować dostęp obywateli do PlayerUnknown’s Battlegrounds. Powodem ma być zły wpływ gry na młode osoby, co budziło niepokój wśród mieszkańców Jordanii. Co lepsze, rząd planuje zbanować jeszcze sześć gier – wśród nich znajduje się również Fortnite. Od siebie dodam, że w tym roku kolejny kraj decyduje się na zablokowanie którejś gry. Dziwne czasy…


5. Fortune & Glory w Dauntless już od jutra

Wracamy do aktualizacjowego porządku. Fortune & Glory to dodatkowa zawartość, która pojawi się w Dauntless już 16 lipca. W jej ramach będziemy starali się przekonać do siebie samą Fortunę, czyli Lady Luck. Gracze otrzymają możliwość uczestniczenia w wyzwaniach, zwanych Trials. Stawimy czoła zmodyfikowanym behemothom w całkowicie nowym środowisku. Otoczenie będzie poddawało się „zmianom” przez ślimaki – pierwszą, agresywną faunę.

Warto pamiętać, że Triale wykonujemy na czas, więc nie ma tu miejsca na opieszałość. Za swoje starania będziemy dostawali Marks, które wymienimy na nowy ekwipunek oraz przedmioty kosmetyczne. Poza aktualizacją Fortune & Glory, dostaniemy również nowy sezon przepustki sezonowej. Tym razem skoncentruje się ona na High Skies, czyli podniebnych piratach.


6. Dinozaury już straszą w RuneScape

Aktualizacja Land Out of Time jest już dostępna w RuneScape. W jej ramach trafimy na wyspę pełną dinozaurów. Poexpimy sobie na przerośniętych gadach, zdobędziemy nowe materiały na lepszy ekwipunek, poćwiczymy odnowiony Hunter Skill oraz weźmiemy udział w Agility Course. Poza tym, pojawi się agresywna florą, którą (co ciekawe!) wyszkoleni farmerzy będą mogli uprawiać. Zawsze marzyłem o rabatce, która mogłaby odgryźć moją głowę…


Dzisiaj to by było na tyle. Kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze