800 osób zwolnionych z Activision Blizzard

W ostatnim podsumowaniu tygodnia pisałem Wam o plotkach dotyczących zwolnień, które miały mieć miejsce w szeregach Activision Blizzard. Jak się okazało, wszystko to było prawdą. Powiem więcej, liczba osób, która pozostała bez pracy jest zatrważająca. Podano bowiem, że około 800 osób zostało zwolnionych w wyniku zmian strukturalnych.

Nowy szef Blizzarda, J. Allen Brack wystosował specjalny komunikat do wszystkich, aby poinformować o zaistniałej sytuacji. Oryginał znajdziecie tutaj. W skrócie zaś firma przechodzi restrukturyzację, aby lepiej świadczyć swoje usługi.  Stąd taka, a nie inna decyzja.

Informacja o tak wielkich zwolnieniach może dziwić. Zwłaszcza, że Activision Blizzard zaliczyło ostatnio najlepszy rok finansowy w całej swojej historii (7,8 miliarda dolarów przychodu). Teoretycznie zatem wszystko byłby w porządku, skąd więc chęć zwolnienia około 800 osób? Jak się okazuje, firma zwyczajnie nie jest zadowolona, zwracając uwagę, że stać ich było na wiele więcej. Mimo pobicia własnego rekordu, wynik nie jest satysfakcjonujący. Z tego powodu zdecydowano się na zmiany.

Zwolnienia dotyczą nie tylko Blizzarda, ale i Activision oraz studia odpowiedzialnego za gry mobilne King. W tym wszystkim zwiększona zostanie ilość pracowników przy najważniejszych projektach o 20%. Mowa tutaj o Call of Duty, Candy Crush, Overwatch, World of Warcraft oraz Hearthstone. Co ciekawe, dotyczy to również Diablo, do którego Blizzard szuka sporej ilości nowych pracowników.

W tym wszystkim Activision Blizzard podkreśla, że zwolnienia nie wpłyną na same gry w żaden sposób, bowiem nie dotyczą pracowników odpowiadających za rozwój deweloperski oraz powstawanie produkcji. Przy okazji poinformowano, że w 2019 nie otrzymamy żadnej niezapowiedzianej, większej gry.

Co sądzicie o całej sytuacji? Wyjdzie im to na dobre?

[Źródła: MMORPG.com, MMOCulture, PCGamer]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze