Blizzard wbija szpilę Elektronikom

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Listopad 2017
  • Komentuj 17

Battlefront II stał się ostatnio bohaterem tysięcy wpisów, publikacji i postów z dość niechlubnego powodu - mikrotransakcji. Tymczasem Blizzard za darmo udostępnia StarCraft 2: Wings of Liberty i oddaje kilka twitterowych strzałów w kierunku Elektroników. 

Premiera już w najbliższy piątek

Najnowszy shooter DICE chyba będzie się śnił EA po nocach. Na długo przed premierą w sieci pojawiło się mnóstwo informacji mówiących o ''genialnym'' systemie skrzynek w Battlefroncie 2. W wielkim skrócie: chcesz odblokować całą dostępną w grze zwartość? Masz wybór - albo spędzisz w grze 4500 godzin, albo wydasz dodatkowe.... uwaga, uwaga... ponad siedem tysięcy złotych!

Tymczasem Blizzard idzie dokładnie w drugą stronę i kampanię Terran w ramach StarCraft 2: Wings of Liberty udostępnia całkowicie za darmo i bez żadnych haczyków - nic tylko ściągać i grać. Przy okazji udostępnienia SC2 za darmo Blizzard postanowił nieco ponabijać się z Electronic Arts i kłopotu jaki sami sobie zgotowali:

Oczywiście EA już zdążyło na część zarzutów społeczności odpowiedzieć - zmieniono nieco sposób w jaki działają skrzynki z lootem (jedyny sposób na rozwijanie swojej postaci), a ostatnio zmniejszono koszt odblokowania starwarsowych bohaterów aż o 75%. Oczywiście wszystkie te ruchy to dla graczy zdecydowanie za mało, o czym świadczy dość gorąca rozmowa z przedstawicielami wydawcy na Reddicie.

Tymczasem Blake Jorgensen z EA prosi społeczność o cierpliwość, a przypomnę, że premiera już najbliższy piątek, więc w sumie dużo czasu im nie zostało. Jak zaopatrujecie się na nowego Battlefronta? Zamierzacie grać na premierę?

[źródło: twitter.comcomicbook.com, reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze