Nieśmiertelni i Easter Egg

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Listopad 2015
  • Komentuj 4
18q3oe1e476u1jpg Jeśli ktoś twierdził, że Battlefront nie chowa przed nim już żadnych tajemnic bo grę zna wzdłuż i wszerz to srogo się pomylił. W grze DICE znaleziono bardzo irytujący bug dający graczowi nieśmiertelność. Oprócz błędów w grze nie mogło zabraknąć miejsca dla Easter Eggów Wyobraźcie sobie taką sytuację - przez środek planszy przebiega niczym nie osłonięty Stormtrooper. W pobliżu nie ma ani Vadera, ani Palpatine'a ani Bobby Fetta, słowem idealny cel dla naszego poczciwego blastera. Tyle, że jest jeden problem. Rzeczony Stromtrooper jest całkowicie niewrażliwy na jakiekolwiek ataki, choćby strzelała do niego cała kompania żołnierzy rebelii. Wygląda to tak:
Mamy do czynienia z cheaterem? Nie do końca bo gracz, którego nie można zabić nie używa żadnych nielegalnych programów i wspomagaczy. Powodem jego nieśmiertelności jest bug w grze, który ujawnia się po tym jak uderzymy samolotem o ziemię. W DICE  na pewno wiedzą o całej sprawie i można się domyślić, że prace nad usunięciem nieśmiertelnych żołdaków trwają nawet teraz.
Zupełnie inną sprawą są umieszczone w grze Easter Eggi, których znajdowanie zawsze sprawia masę radochy. W pierwszym producenci Battlefronta oddają ''hołd'' dobrze znanej fanom oryginalnej trylogii scenie kiedy jeden z przechodzących przez drzwi Stormtrooperów uderza we framugę. Widać legendarna celność tych żołnierzy Imperium nie ogranicza się tylko do blasterów.
Sama scena nie została dokładnie odtworzona w Battlefroncie, ale to co najważniejsze udało się wyciągnąć. Na dowcip pierwsza zwróciła uwagę redakcja GamesRadar+ i nie omieszkała wrzucić nagranego przez siebie materiału do sieci:
Drugiego Easter Egga znajdziecie jeśli zdecydujecie się na rozgrywkę w trybie Survival na rodzinnej planecie Anakina Skywalkera - Tatooine. To tam na na skałach możecie znaleźć koczowniczych mieszkańców tego niegościnnego świata - jeźdźców Tusken. Co ciekawe postacie wydają się nie efektem pracy grafików i informatyków, a wyciętymi prosto z filmu kadrami:
Jeśli znajdziecie jeszcze jakiś ciekawy film ze znalezionym przez Was Easter Eggiem to wiecie gdzie nas znaleźć!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze