Znanych łatwiej złapać

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 05 Lipiec 2016
  • Komentuj 3

Wszędzie wrze na temat zamknięcia strony

Wszędzie wrze na temat zamknięcia strony

Około dwóch tygodni temu byliśmy świadkami skierowania pozwu przeciwko Valve, o wspieranie hazardu towarzyszącemu CS:GO. W ciągu ostatnich dni wyszło na jaw, że dwóch youtuberów było w posiadaniu strony, gdzie walutę zastępowały skiny z Counter Strike. YouTuberzy TmarTn2 i ProSyndicate, którzy współpracując ze streamerem JoshOG, ukrywali fakt posiadania serwisu CSGO Lotto, przy jednoczesnym czerpaniu z niego korzyści. Prowadzenie takiej działalności to nic złego, lecz właściciele wykorzystywali swoją popularność do jej reklamowania oraz manipulacji wynikami zakładów. Dowód na to dostarczył youtuber PsiSyndicate, który wyznał, że wygrane na tej stronie zostały sfałszowane. Oferta od właścicieli zapewniła mu legendarną już AWP-Dragon Lore, a jedyne co miał zrobić to nagrać filmik, na którym otrzyma omawianego skina i udawać, że to zbieg okoliczności. Jego tłumaczenie dlaczego postąpił w ten sposób możecie obejrzeć poniżej:
Nikt nie dowiedziałby się o tych przekrętach, gdyby nie film twórcy HonorTheCall, który ukazał światu powiązania manipulatorów z owym serwisem. Pojawiły się podejrzenia, że DuelSkins oraz CSGODices również są powiązane z właścicielami CSGO Lotto, i działają jako sieć hazardowa. Firma Valve włączyła ostrzeżenia, które pojawiały się przy logowaniu na felernej stronie, lecz usunęła je po kilku godzinach. Na Reddicie tłumaczyła to jako błąd wolontariusza.
Uważam, że PsiSyndicate zasługuję na oklaski za przyznanie się do przekrętu. A nam pozostaje jedynie czekać na to, co będzie się działo w strefie hazardu CS: GO, która ostatnio zaczyna być mocno nagłaśniana... szkoda tylko, że w ten zły sposób. [źródła: pcgamer.comsteamcommunity.comwww.gameinformer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze