Spelunky 2 dostanie multiplayer, ale w grudniu

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 18 Listopad 2020
  • Komentuj 0

Spelunky 2 to dobra gra, ale pod warunkiem, że jesteście masochistami. W takim wypadku pokochacie, jak ten tytuł leje Was batem po mniej szlachetnej części pleców. Jeszcze mu za to podziękujecie! A tak poważnie – Spelunky 2 to prawdziwe wyzwanie, wymagające niebywałej zręczności oraz znajomości mechanik, czy otoczenia. Przejście do następnego etapu nie jest tak trudne, jakby się mogło wydawać, ale sztuką jest dokonać tego z jak najlepszym wynikiem. Gra nabiera jeszcze większych rumieńców, gdy bawimy się z kimś!

Spelunky 2 otrzyma pełnoprawny multiplayer w grudniu!

Multiplayer w Spelunky 2 dostępny jest w ramach Steam Together/Share, ale nie jest to jego pełnoprawna wersja. Wszystko z powodu problematyczności, jaką sprawiał na PlayStation 4. Dlatego wersja na PC ma multiplayer mocno ograniczony do wersji lokalnej lub jak wspominałem, za pośrednictwem cudownego Steam Together.

Spokojnie jednak, jeśli liczycie na pełnoprawny, sieciowy multiplayer z lobby, wyszukiwaniem graczy itd., to Spelunky 2 otrzyma taką funkcję na PC. Mossmouth informuje, że będzie to jedna z dużych nowości, jaką planuje dać graczom w grudniu, aby Spelunky 2 było bardziej kompletną produkcją.

Skąd taki długi czas oczekiwania? Okazuje się, że problemy z multiplayerem na PlayStation 4 były większe, niż zakładano i wymagały głębokich zmian w samym Spelunky 2. Aby uniknąć powtórki z tej samej sytuacji, zdecydowano, że PC-ty poczekają, aż wszystko będzie działało stabilnie. Wymagało to odpowiednich testów i prób, co przełożyło się na opóźnienia.

Teraz jest już jednak pewne, że Spelunky 2 otrzyma online multiplayer w grudniu tego roku. Miejmy nadzieję, że warto było czekać!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze