Thea 2: The Shattering opuszcza Early Access

MuHa Games udowadnia, że Early Access to nie tylko wieczne tkwienie w bezpiecznej przystani Steama. Ich produkcja, Thea 2: The Shattering, wyszła z Wczesnego Dostępu i jest już dostępna oficjalnie, jako pełnoprawna produkcja na platformie Valve. Warto przy tym dodać, że przygoda tej strategii w Early Accessie była wyjątkowo krótka – tkwiła tam od listopada 2018 roku i podobno w pełni wykorzystała tamten okres.

Gra debiutuje na rynku, wyposażona w opcje niedostępne w wersji Early Access, takie jak autorozstrzyganie bitew, dzienniki questów, encyklopedia gry z nowymi grafikami i nowymi questami, pory roku i efekty pogodowe, opcje trudności i wiele więcej. Jest zatem powód, aby po nią sięgnąć!

Thea 2: The Shattering zawiera też nietypowo dla gatunku rozbudowany tryb kooperacji, w którym aż do trzech graczy może współpracować, by przetrwać w ciężkich realiach świata Thea. Główny quest zyskał też pełną narrację. Całość wzbogaci w przyszłości seria darmowych DLC oraz aktualizacji. Niemniej, czym tak właściwie jest ten tytuł?

Thea 2: The Shattering to unikalnamieszanka strategii turowej 4X, RPG, survivalu oraz gry karcianej, osadzoną w mrocznym, autorskim świecie fantasy inspirowanym kulturą i mitologią Słowian.

Poruszając się w proceduralnie generowanym środowisku, gracz stanie się bóstwem dbającym o powodzenie i rozwój plemienia swoich wyznawców. Będzie musiał wybrać swój styl gry – to od niego zależy, czy postawi na wędrówki i zwiedzanie świata, stanie się agresywnym wodzem toczącym wiele wojen, czy może zawiąże nowe sojusze poprzez dyplomację – jednocześnie dbając o zdobywanie zasobów i zapewnienie przetrwania swoich podopiecznych.

Thea 2: The Shattering w pełnej wersji jest dostępna na platformach Steam i GOG w cenie niecałych 80 złotych – identycznej jak wersja Early Access.

[Źródło: Steam]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze