Gra o hodowaniu marihuany? Czemu nie!

Nieskończone są pomysły deweloperów. Mieliśmy już symulator spadającego człowieka ze schodów, kamienia, kozy, czy kromki chleba. Zresztą, otchłań Internetu ma w swoim menu różnorakie produkcje – mniej lub bardziej strawne. Wśród cyfrowych dziwactw wysokiej jakości prym wiedzie wydawca Devolver Digital, który tym razem postara się uzależnić nas od wydawanej przez siebie produkcji. Przed Wami Weedcraft Inc.

Za Weedcraft Inc odpowiada Vile Monarch, a sama gra jest o hodowaniu marihuany oraz zrobieniem z tego prosperującego biznesu – to tak w telegraficznym skrócie. Co lepsze, nasza plantacja będzie mogła wyjść poza garażowe zapędy i rozwinąć się nawet do korporacyjnego imperium. Zaczniemy od prostej piwnicy, która pozwoli na wyrośnięcie ”zioła”. Towar sprzedamy na ulicy, zdobędziemy nowych klientów, a z czasem nasz interes stanie się nawet legalny! Po drodze czeka na nas polityka, więc z pewnością będzie emocjonująco.

Devolver Digital poinformowało, że Weedcraft Inc zadebiutuje w kwietniu. Na ten moment mamy dostępny trailer, który zachęcić ma nas do rozpoczęcia własnej hodowli marihuany. Otrzymamy również scenariusze fabularne. Jedne skupią się na rozwoju plantacji, inne z kolei na problemach legalizacji oraz politycznych konsekwencjach. Zapowiada się całkiem edukacyjnie.

Gatunkowo omawiana gra nie powinna Was zaskoczyć. Weedcraft Inc to klasyczny przedstawiciel ”tycoonów”, więc fanatycy zarządzania będą mogli dodać kolejny towar tytuł do swojej listy uzależnień. Samą produkcję warto będzie sprawdzić jednak z powodu poruszanej tematyki. Ciekaw jestem, jak uargumentują chęć legalizacji marihuany i czy przedstawią tę kwestię obiektywnie. Łatwo jest bowiem narzekać na to, że ”rząd jest zły”.

Teraz pozostaje czekać na pierwsze ”plony”. Weedcraft Inc zaciągniemy się na Steamie już w kwietniu.

[Źródło: Vile Monarch]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze