Zmian w Colossusie...

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 30 Czerwiec 2017
  • Komentuj 1

Podczas konferencji Gamelab w Barcelonie dyrektor Fumito Ueda, twórca oryginalnego Shadow of the Colossus z 2005 roku, zdradził, że wysłał do studia Bluepoint listę sugestii odnośnie remake'a na PS4.

Lista bossów pozostanie niezmieniona. Na szczęście.

Zwiastun Shadow of the Colossus widzieliśmy podczas E3 i było jedna ciekawszych propozycji Japończyków. Wydaje się rzeczą naturalną, że twórcy oryginalnej wersji z 2005 roku (ze studia Team Ico) będą pracować, a przynajmniej pomagać, przy remake'u. Różne źródła podają jednak, że wcale nie wygląda to tak różowo.

Szef Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, zapewnia w wywiadzie dla japońskiego magazynu Famitsu, że poza grafiką nic w grze nie zostanie zmienione. Jednocześnia nadmienia, że Fumito nie brał udziału w odświeżaniu produkcji. Fumito to potwierdza, ale obawia się, że finalny produkt nie będzie pozbawiony wad oryginału. Czyli nie chodzi o to, że oryginał zostanie za bardzo zmieniony, ale o to... że pozostanie taki, jakim go dostaliśmy w 2005 roku. 

Niestety, co dokładnie powinno zostać w Shadow of the Colossus poprawione, Fumito zdradzić nie może. Po pierwsze, Sony by go zjadło, po drugie, byłaby to woda na młyn dla spragnionych kontrowersji mediów. Grę ujrzymy za rok, a mówienie już teraz o tym, czego w niej brakuje, może uruchomić lawinę niemiłych przepychanek.

Dla przypomnienia zamieszczamy zapowiedź gry na PS4:

[Źródło: gamespot.com, videogamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze