Zarób na Minecrafcie

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Kwiecień 2017
  • Komentuj 2

Łatka już niedługo trafi do gry

Łatka Discovery 1.1 już niedługo trafi do gry

''Czas odkryć... wolny rynek!'' ogłaszają na swoim blogu właściciele Minecrafta z Microsoftu. Wraz z aktualizacją 1.1 w grze pojawi się opcja zakupu i sprzedaży map, skinów i pakietów tekstur, choć na razie tylko od zaakceptowanych przez firmę twórców.  Póki co mowa o dziewięciu znanych i szanowanych ''carfterach'', których twory (między innymi mapy, minigry, tekstury) pojawią się w wirtualnym sklepiku wraz wejściem Discovery w życie. Noxcrew, BlockWorks, Qwertyuiop The Pie, Blockception, Sphax, Eneija Silverleaf, Imagiverse, Polymaps i Razzleberry Fox stworzą pierwsze projekty, które będzie można kupić za prawdziwe pieniądze.

Opcja dostępna także na urządzeniach przenośnych

Opcja dostępna także na urządzeniach przenośnych

Z czasem Microsoft będzie dodawał kolejnych twórców by ostatecznie umożliwić sprzedaż swoich produktów każdemu, kto prowadzi zajmującą się tym firmę. Jeśli chcecie, żeby to własnie Wasze projekty znalazły się w sklepie Minecrafta to rejestracji możecie dokonać tutaj. Jak będzie dział rynek Minecrafta? Za prawdziwe pieniądze nabędziemy minecraftową walutę (Minecraft Coins), którą następnie będziecie mogli wydać w grze. Z każdej transakcji Microsoft będzie pobierał dla siebie 30% zysków, ale twórca zakupionej przez Was rzeczy ma dostać ''większość'' pieniędzy. ''W połowie kwietnia rozpocznie się na Androidzie otwarta beta'' możecie przeczytać na stronie Minecrafta. ''Skoncentruje się ona na przetestowaniu Minecraft Coins, więc wtedy nie bedzie można kupić zawartości tworzonej przez społeczność, ale dodamy to kiedy odpalimy usługę wiosną''. Rodzice chowajcie portfele! Już niedługo Wasze pociechy będą mogły przepuścić całą Waszą wypłatę na nowe skórki w Minecrafcie. Jak Wam się podoba nowy pomysł Microsoftu? Dajcie znać!

Ryneczek Minecrafta: dobry pomysł?

Ryneczek Minecrafta: dobry pomysł?

[źródło: minecraft.net, minecraft.net - 2]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze