1 milion pre-orderów na Wiedźmina, ale święto psują Arabowie

11200612_1598876813689192_8314819749605539188_n Skuteczne działania marketingowe i spory hype jaki wytworzył się w okół gry spowodował, że już teraz Dziki Gon znalazł się w rękach miliona graczy. Okazuje się jednak, że premierowa data 19 maja nie wszędzie jest aktualna.  Zacznijmy od tych dobrych wiadomości. Nie ma chyba wątpliwości, że gra studia CD Projekt RED należy do najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. O Wiedźminie piszą właściwie wszyscy, a ukazujące się cyklicznie nowe gameplaye tylko bardziej podkręcają atmosferę. I choć mało kto miał okazję zagrać w trzecią część przygód Geralta z Rivii to materiały i fragmenty rozgrywki jakie mieliśmy do tej pory okazję podziwiać przyciągnęły do produkcji już milion graczy, którzy zdecydowali się złożyć na nią pre-order. To pokazuje, że marka jaką stworzyli Redzi cieszy się bardzo dużym zaufaniem graczy i nie mowa tu tylko o Polsce gdzie premiera gry z oczywistych względów wzbudza bardzo duże emocje. W końcu mowa o historii stworzonej przez polskiego autora i przeniesionej do świata wirtualnego dzięki polskiemu studiu. Od pewnego czasu wiadomo było jak gra prezentować się będzie na PS4, ale dla przypomnienia podrzucam Wam materiał:
_dvkGwwny0 Od wczoraj wiemy jak Geralt będzie wyglądał na konsoli Microsoftu. Od początku było wiadomo, że gra nie będzie działała tak dobrze jak na produkcie Sony. Ale tragedii nie ma bo Redzi przygotowali specjalny system dynamicznego skalowania, dzięki któremu niektóre sceny będzie można zobaczyć w rozdzielczości 1080p. Przypominam, że na Xboxie One gra odpali się w 900p przy 30 klatkach na sekundę. Zobaczcie jak to wygląda:
Na tym kończymy dobre wiadomości... no chyba, że czytacie to ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To właśnie w tym kraju pewien sprzedawca postanowił, że światowa premiera to jedno, a zaspokojenie potrzeb czekających graczy to drugie. Jak najlepiej rozwiązać ten problem? Proste. Olać oficjalną datę pojawienia się gry na rynku i wypuścić ją wcześniej. Oto jak prezentuje się Wiedźmin na sklepowych półkach: [gallery size="medium" link="file" ids="40169,40168,40204"] Z związku z tą ''przedpremierą'' powstała duża obawa, że do sieci szybko trafią spoilery i nieoficjalne gameplaye. W sprawę włączył się również Twitch, który na Twitterze oficjalnie zabronił pokazywać jakiekolwiek streamy z rozgrywki. Oczywiście jeśli wystarczająco długo poszperacie po internecie to znajdziecie nieautoryzowane filmy z rozgrywki, ale czy na pewno chcecie psuć sobie zabawę? Radzę dobrze się zastanowić.  [źródło: forums.cdprojektred.com, Twitter, Facebook]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze