Zapowiedziano 10 Crowns

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 06 Luty 2018
  • Komentuj 1

Jeśli zagrywacie się w Cywilizację i sporo czasu spędziliście przy grach 4X to na projekt studia Mohawk Games o nazwie 10 Crowns warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza kiedy przypomnę, że dla Starbreeze pracują ludzie, którzy na 4X zjedli zęby.

O 10 Crowns niewiele na ten moment wiadomo poza tym, że będziemy mieli do czynienia z klasyczną turową grą polegającą na eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. Z opisu na oficjalnej stronie wynika, że naszym zadaniem będzie stworzenie monarchii i poprowadzenie jej ku wielkości.

Twórcy stawiają na realia historyczne

Nadzieją na sukces 10 Crowna napawa fakt, że jednym z głównych deweloperów jest właściciel Mohawk Games, Soren Johnson. Nazwisko to powinni kojarzyć fani Civki, bo to Johnson w ogromnej mierze odpowiada za to, jak wyglądała trzecia i czwarta odsłona tej legendarnej serii. Obok Johnsona w prace nad 10 Crowns angażuje się inny twórca Civki, Dorian Newcomb. Dorian zajmował stanowisko dyrektora artystycznego przy Cywilizacji V.

Przygoda Johnsona z grami 4X na współtworzeniu Cywilizacji się nie skończyła. W 2016 roku jego firma wydała na rynek grę Offworld Trading Company, w której gracz wcielał się w zarządcę kompanii handlowej ulokowanej na Marsie. Mohawk Games można więc ze spokojem nazwać weteranami gatunku, ale sprawia to, że oczekiwania wobec 10 Crowns będą naprawdę duże. 

To na razie tylko grafika koncepcyjna

I bardzo dobrze, skoro twórcy obiecują nam ''odświeżenie'' gatunku 4X, to dobrze wiedzieć, że nie stoją za nimi jedynie puste frazesy i nieudane projekty. Premiera? Odległa. Gra znajduje się obecnie w fazie prototypu i jedyne, czym Mohawk Games jest teraz skłonne się podzielić, to zamieszczone tutaj grafiki. 

Grecy? Rzymianie?

Krajobrazy jak z bajki...

... żeby tylko projekt nie umarł!

[źródło: starbreeze.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze